جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز گنبد برگزار شد؛

کشف بیش از ۳هزار عدد لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در گنبد

اقتصاد پنهان- دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی ونظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان از کشف بیش از ۳ هزار عدد لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در گنبد خبر داد .

به گزارش اقتصاد پنهان، عبدالقدیر کریمی در چهارمین جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه عدم ثبات در بازار باعث بی اعتمادی مردم و تضعیف تولیدکنندگان داخلی خواهد شد، افزود: قاچاق کالا باعث می شود برنامه ریزان نتوانند تصمیمات درستی بگیرند.
وی در ادامه با بیان اینکه شرایط سیاسی و اجتماعی امروز دنیا و منطقه حساس است، تصریح کرد: وظیفه ماست هر آنچه در توان داریم برای ثبات اقتصادی، اعتماد عمومی به حوزه اقتصادی با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی انجام دهیم.
کریمی در ادامه از خبرنگاران به خاطر اطلاع رسانی در زمینه مشکلات مردم تشکر کرد و آنها را حلقه اتصال بین مردم و دولت مردان دانست.
معاون فرماندار ویژه گنبدکاووس با بیان اینکه حمایت از تولید داخل یکی از اهداف اصلی نظام در شرایط کنونی است، گفت: دشمن امروز تلاش می کند تا از نظر اقتصادی به کشور هجمه وارد کند، پدیده قاچاق یکی از ابزارهای دشمن است که مشکلات و معضلاتی را بوجود آورده، از سویی افراد سودجو نیز در این بین به دنبال منافع شخصی خودشان هستند، حوزه قاچاق کالا و ارز طرح ریزی دشمن است که اقتصاد کشور را بیمار کند.
فرهاد شیبک در ادامه خطاب به متولیان اقتصاد، افزود: باید دقت نظر داشته باشیم که پیامدهای قاچاق که بر هیچ کس پوشیده نیست، بر روی عدم اشتغال، درآمدهای نامشروع و تضعیف تولیدکنندگان تاثیر می گذارد.
وی در ادامه به تغییر ارزشها به غیرارزشهای، پیروی از الگوی غربی و ایجاد تجمل گرایی را نتیجه ترویج کالای قاچاق دانست و گفت: کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گنبدکاووس در 3 کمیته اطلاعات و عملیات، فرهنگی وتبلیغی و پیشگیری تشکیل شده است.

کشف 1300 عدد قرص و بیش از 3 هزار عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق 

نماینده نیروی انتظامی نیز در این جلسه با اشاره به کشف وضبط 1300 عدد انواع قرص قاچاق، گفت:  در سه ماهه گذشته 20 عدد تبلت، 3 هزارو 138 عدد انواع لوازم آرایشی و 2 دستگاه موتورسیکلت قاچاق 400 سی سی و هزار سی سی کشف و ضبط شده است.
همچنین در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به نبود محلی برای جمع آوری کالاهای مکشوفه در گنبدکاووس اشاره شد و معاون فرماندار گفت: با توجه به اینکه سازمانی برای جمع آوری در استان وجود ندارد  و تا زمان ارسال باید کالاها در مکانی در گنبدکاووس نگهداری شود، ضروری است تا مکانی  مناسب جهت این موضوع فراهم شود، به همین منظور اتاق اصناف در جهت تهیه انباری همکاری کند.