برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان فارس

اقتصاد پنهان- کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان فارس طی دو روز و با شرکت حدود ۱۰۰ نفر از رؤسای آگاهی و مسئولین اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی شهرستان های استان های فارس، چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد در محل مجتمع آیت اله شهید ربانی شیراز برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، در این کارگاه سید احمد احمدی زاده، دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با بیان اینکه بحث آموزش نقش بسیار مهمی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز دارد افزود: پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان ها باید آشنایی کامل با قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، آیین نامه ها و قوانین مربوطه داشته باشند.
وی با بیان اینکه قاچاق کالا و ارز موضوعی پیچیده و چندوجهی است، بیان کرد: باید نگاه مجموعه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به سمت سرشبکه ها و باندهای قاچاق باشد.
همچنین وی بر پیاده سازی سامانه های مربوط به قاچاق کالا و ارز از جمله سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا و نحوه اتصال سامانه ها به دستگاه های مرتبط تاکید کرد و گفت: با پیاده سازی کامل سامانه های مربوطه، مبارزه با قاچاق کالا و ارز متمرکز و تشدید می گردد.