کشف بیش از ۲۱۶ تن کنجد خوراکی خارجی قاچاق در تهران

اقتصاد پنهان- دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران از کشف بیش از ۲۱۶ تن کنجد خوراکی خارجی قاچاق در این استان خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان در اجرای طرح عملیات مشترک ذوالفقار 95 فرماندهی ویژه شرق استان تهران و با توجه به گزارشات واصله مبنی بر اینکه شخصی در انباری در شهرستان ورامین اقدام به دپوی مواد خوراکی می نماید، ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز  جهت بررسی موضوع به محل مورد نظر عزیمت کردند.
با بررسی به عمل آمده از انبارهای کارگاه تعداد 2 هزار و 400 کیسه 40 کیلویی کنجد خوراکی خارجی جمعا به مقدار تقریبی 96 تن که محصول کشورهای پاکستان، افغانستان و هندوستان بود، کشف و ضبط شد.
ارزش تقریبی کالاهای مکشوفه 4 میلیارد و 800 میلیون ریال برآورد و بلافاصله در این خصوص پرونده تشکیل و به همراه مالک کالا به مراجع قضایی ارجاع شد.

همچنین در عملیاتی دیگر عوامل اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی ویژه شرق استان تهران حین بازدید از انبارهای محدوده‌ی شهرستان ورامین طی بازدید از یک انبار مقادیر قابل توجهی خشکبار خارجی مظنون به قاچاق شامل 4 هزار و 825 کیسه 25 کیلویی کنجد هندی، 600 کیسه 25 کیلویی مغز خام آفتابگردان و 50 کیسه 25 کیلویی لپه  جمعا به ارزش 10 میلیارد ریال را کشف کردند.
با توجه به عدم ارائه مدارک مثبته گمرکی از سوی  مالک، بر اساس دستور قضایی تمام کالاهای موجود در انبار به ظن قاچاق در محل توقیف و پرونده‌ی متشکله جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.