کشف ۳۵۷ هزار نخ سیگار قاچاق در سمنان

اقتصاد پنهان- رییس پلیس آگاهی استان سمنان از کشف ۳۵۷ هزار نخ سیگار قاچاق در این استان خبرداد.

به گزارش اقتصاد پنهان، سرهنگ محمد حداد با اعلام این خبر اظهار کرد: ماموران انتظامی شهرستان سمنان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا یک دستگاه خودروی پراید را متوقف و در بازرسی از آن تعداد 220 هزار نخ سیگار قاچاق کشف و ضبط کردند.
وی با اشاره به غیربومی بودن این قاچاقچی ادامه داد: این خودروی قصد داشت سیگارهای قاچاق را از تهران به مشهد در استان خراسان رضوی انتقال دهد.
رییس پلیس آگاهی استان سمنان با اشاره به ارزش این محموله کشف شده افزود: ارزش ریالی این محموله قاچاق از سوی کارشناسان بالغ بر 400 میلیون ریال اعلام شده است.
وی با بیان اینکه مأموران در بازرسی از یک دستگاه کامیون که از تهران به مقصد سبزوار در حال حرکت بود نیز تعداد 137 هزار نخ سیگار قاچاق را کشف کردند، افزود: ارزش ریالی این محموله 350 میلیون ریال برآورد شده است.
سرهنگ حداد بر عزم جدی پلیس با قاچاق کالا در این استان خبر داد و گفت: نیروهای انتظامی، استان سمنان را به منطقه‌ای نا امن برای قاچاقچیان موادمخدر و قاچاقچیان کالا و ارز تبدیل کردند.
وی بر لزوم مبارزه با قاچاق کالا تاکید کرد و گفت: قاچاق کالا از مهمترین دلایل کاهش تولید و زیان‌ده بودن برخی از محصولات تولیدکنندگان داخلی است.