برگزاری کارگروه تخصصی فرهنگی و تبلیغات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان

اقتصاد پنهان- جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی و تبلیغات کمیسیون برنامه ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان با حضور اعضا در محل سالن اجتماعات صدا و سیمای این استان برگزار شد.

به گزلرش اقتصاد پنهان، نیک کار قائم مقام صداوسیمای استان سمنان با اشاره به اهمیت مبارزه با پدیده شوم اقتصاد پنهان، گفت: مهمترین گام در پیشگیری و مقابله با قاچاق، اقدامات فرهنگی است و اگر فرهنگ اصلاح شود شاهد آثار و نتایج بهتری در این زمینه خواهیم بود.
وی یکی از اهداف برگزاری جلسه را تبیین و جمع بندی برنامه های دستگاه‌ها در خصوص 12 تیرماه سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری درباره مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرده و از دستگاه‌ها خواست تا برنامه های پیشنهادی خود را ارائه دهند.
در ادامه هاشمی جانشین دبیر و رئیس دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان با اشاره به اهمیت کار فرهنگی و پیشگیرانه در مبارزه با قاچاق، خاطرنشان کرد: برای فرهنگ سازی صحیح باید فرآیند و روند آن طی شود و باید بستری را فراهم کنیم که با رشد فرهنگی جامعه بتوانیم مشکلات و معضلات مربوط به پدیده قاچاق را حل کنیم.
وی از دستگاه‌ها خواست تمام توان خود را برای اجرای برنامه های حول محور مبارزه با قاچاق بکار گیرند و افزود: در مدیریت و برنامه ریزی، اجرا مهمترین بخش است که با هدایت مورد قبول و صحیح، نتیجه خوبی نیز حاصل می شود.
در ادامه نمایندگان دستگاه‌های عضو به تشریح و ارائه برنامه های پیشنهادی خود درخصوص 12 تیرماه پرداختند که پس از بحث و تبادل نظر و جمع بندی برنامه ها، جلسه با تصویب مصوباتی در زمینه های انجام اقدامات فرهنگی به پایان رسید.