فرمانده مرزبانی ناجا در بوشهر:

قرارگاه مقداد برای مقابله با کالای قاچاق در مرزبانی ناجا تشکیل شد

اقتصاد پنهان- فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در راستای مقابله با کالای قاچاق در مرزهای جمهوری اسلامی، قرارگاه مبارزه با قاچاقچیان تحت عنوان قرارگاه مقداد در مرزبانی ناجا تشکیل شد.

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از تسنیم، سردار قاسم رضایی در جمع خبرنگاران در بوشهر با اعلام اینکه ایران اسلامی دارای 8 هزار و 755 کیلومتر مرز است اظهار داشت: با وجود این میزان مرز اهداف بلندی برای ارتقاء امنیت برنامه‌ریزی شده که خوشایند مستکبران و استعمارگران نیست.
فرمانده مرزبانی ناجا  با تاکید بر تقویت مرزداری و مرزبانی تصریح کرد: نگاه بلندی که در دولت است تقویت مرزداری و مرزبانی است که اقدامات خوبی انجام شده است.
سردار رضایی با بیان اینکه حمایت دولت در تقویت مرزها و مقابله با برخی از ناامنی‌ها در مرزها ستودنی است گفت: برای مقابله با تهدیدات و مراقبت از مرز، مقابله با برخی از ناامنی‌های مانند قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و کالا و ترددهای غیرمجاز و شررات‌های که در مرزها وجود دارد در راستای برنامه‌های که تدوین شده دولت و مجلس شورای اسلامی حمایت‌هایی دارد.
وی، با تاکید بر افزایش حمایت‌ها در حوزه مرزداران و مرزداری گفت: در 4 سال گذشته حمایت‌های خوبی شده ولی نیاز مرزها بیش از این  است که می‌طلبد خدمات دهی به مرزبانان و تجهیزات مرزی افزایش یابد.
سردار رضایی با اشاره به انسداد مرزها متناسب با تهدیدات موجود، خاطر نشان کرد: انسداد مرزهای با تهدیدات بالای در عرصه قاچاق مواد مخدر، کالا و قاچاق مسلحانه در دستور کار مرزبانی قرار دارد.
وی، از افزایش کشفیات قاچاق کالا در مرزهای ایران اسلامی خبرداد و تصریح کرد: کشف کالای قاچاق از درصد گذشته است به‌گونه‌ای که در کشف کالاهای هدف در 4 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کشف کالاهای قاچاق از 6 برابر تا 15 برابر افزایش یافته است.
فرمانده مرزبانی ناجا ، تقویت تجهیزات دریابانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: امسال و در برنامه 5 ساله ششم تقویت ناوگان دریایی در دستور کار قرار دارد و دریابانی به امکانات پیشرفته و مدرن برای اعمال قانون در عمق دریا مجهز می‌شود.
سردار رضایی با اشاره به کشف قاچاق در شمال غرب خاطر نشان کرد: طی روزهای گذشته در پوشش کالای قاچاق، مرزبانان در شمال غرب کشور، محموله‌های سلاح و مهمات که برای اهداف ناامنی حمل شده بود کشف شد.
وی با بیان اینکه سرنخ‌هایی از این محموله قاچاق بدست آمده گفت: در حمایت از کوله‌بران که نیروی انتظامی پیش قدم است، برخی مسئولان در شخصیت حقوقی و حقیقی، در موضوع کوله‌بران در مصاحبه‌های خود، در زمینه افرادی که شرارت می‌کنند و قاچاق کالا و سلاح مورد توجه قرار دارند حمایت می‌کند.
فرمانده مرزبانی ناجا افزود: کسانیکه نقش دلسوزانه در زمینه کوله‌بران دارند دقت داشته باشند افراد قاچاقچی و شرور کوله‌بر نیستند چراکه بر اساس تعریف کوله‌بر زمان تردد و مکان و نوع کالا مشخص است در حالی که حمل کالا نیمه شب در میان کوه‌ها و دره‌ها مخل امنیت و خلاف قانون است و این افراد مجرم  هستند و نباید از این افراد حمایت شود.
سردار رضایی با بیان اینکه قاچاقچیان منافع و امنیت مرزها را به خطر می‌اندازند خاطر نشان کرد: مرزبانان با شرائط سخت آب و هوایی مسئول حفظ و ارتقاء امنیت در مرزها هستند، آیا نباید با قاچاقچیان که اقدام به حمل کالاهای ضد فرهنگی، ضد امنیتی و سلاح هستند مقابله کرد.
وی با بیان اینکه نباید کوله بران را قاچاقچی جلوه داد گفت: مرزنشینان نمی‌پسندند که کسانی از حسن نظر مرزنشینان سوء استفاده کنند و قاچاقچیان را کوله‌بر جلوه دهند چراکه قاچاقچی مخل امنیت اقتصادی و اجتماعی کشور است.
فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر ارتقاء امنیت اقتصادی در راستای شعار امسال تصریح کرد: در راستای مقابله با کالای قاچاق در مرزهای جمهوری اسلامی، قرارگاه مبارزه با قاچاقچیان تحت عنوان قرارگاه مقداد در مرزبانی ناجا تشکیل شد.