توقیف محموله میلیاردی کالای قاچاق در چابهار

اقتصاد پنهان-دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان و بلوچستان از کشف ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال انواع کالای قاچاق، توقیف ۷ دستگاه خودرو و دستگیری ۷ قاچاقچی خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی چابهار در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و با هدف جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی، حین کنترل خودروهای عبوری محورهای مواصلاتی طی 24 ساعته گذشته موفق به کشف مقادیر قابل توجهی کالای قاچاق شامل، انواع لوازم آرایشی، لوازم خانگی، دوچرخه، برنج و مواد غذایی از 7 خودرو شدند. 
سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان، در این رابطه ضمن اعلام دستگیری 7 قاچاقچی و توقیف 7 دستگاه پژو 405، گفت: متهمان به همراه کالاهای کشف شده با تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند. 
قنبری خاطرنشان کرد: برخورد نیروی انتظامی با قاچاقچیان کالا و ارز قاطع و به صورت مستمر خواهد بود که در این راستا تعامل بیشتر شهروندان با پلیس در ارتباط با اعلام موارد مشکوک و مظنون از طریق سامانه فوریت های پلیسی 110 باعث حمایت بیشتر از تولید ملی می شود.