رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان؛

کشف بیش از ۲۲ هزار قلم کالای قاچاق از واحدهای صنفی سمنان

اقتصاد پنهان-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ازکشف بیش از ۲۲ هزار قلم کالای قاچاق از واحدهای صنفی این استان در پنج ماه گذشته خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، بهروز اسودی از انجام یک‌هزار و 996 مورد بازرسی در پنج ماه گذشته به‌منظور مبارزه با قاچاق کالا از واحدهای صنفی استان و کشف بیش از 22 هزار قلم کالای قاچاق از این واحدها خبر داد.

وی گفت: این بازرسی‌ها در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه و حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان داخلی طی پنج ماه گذشته و با بهره‌گیری از ظرفیت بازرسان مستقر در این سازمان و ادارات شهرستان‌های تابعه صورت گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: این بازرسی‌ها توسط بازرسان این سازمان و دستگاه‌های نظارتی حاکمیتی در حوزه نظارت بر بازار و ازجمله دستگاه‌های کاشف موضوع ماده (36) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به‌صورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه انجام شده است.

اسودی بیان کرد: تعداد یک‌هزار و 996 مورد بازرسی طی گشت‌های مشترک با دستگاه‌های ذی‌ربط صورت گرفته که از این تعداد بازرسی، 104 فقره پرونده تخلف تنظیم شده است.

وی ادامه داد: عمده‌ترین کالاهای کشف‌شده مربوط به گروه‌های کالایی آرایشی و بهداشتی، مواد دخانی، مواد غذایی، تلفن همراه، سوخت، آرد، نان و ... است که تعداد 104 فقره پرونده تخلف به ارزش ریالی 586 میلیون و 778 هزار ریال تشکیل و برای بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به فراوانی کشفیات قاچاق در استان طی پنج ماه گذشته تصریح کرد: در این مدت، 22 هزار و 775 قلم کالای قاچاق از سطح واحدهای صنفی استان کشف و ضبط شده است.

اسودی افزود: از این تعداد، یک‌هزار و 53 قلم آرایشی، 453 بسته مواد دخانی، 6 هزار و 100 عدد مواد غذایی، 14 هزار و 360 لیتر سوخت و مابقی سایر است.

وی با اشاره به تلاش‌های دولت در حمایت از تولید ملی و برنامه‌ریزی مدون و مستمر در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گرفتن استان سمنان در مسیر مواصلاتی و  عبور کالاهای ترانزیتی، با هم‌اندیشی تمام دستگاه‌های اجرایی و اعضای کارگروه حمایت از تولید، قرار شد شرایط برای قاچاق کالا سخت و فضا برای این کار محدود شود.