برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری و تشدید مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در بوشهر

اقتصاد پنهان - کارگاه آموزشی پیشگیری و تشدید مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور با حضور کارشناسان و بازرسان دستگاه‌های کاشف و همچنین صنوف و شاغلین سازمان‌های صنفی مرتبط به میزبانی استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، این کارگاه دو روزه با هدف آگاهی سازی عمومی در حوزه ی سلامت جامعه، به مدت 2 روز و با حضور بیش از 260 نفر از کارشناسان و مشمولین گروه های هدف پیش بینی شده برگزار شد.
حیدر ساجدی، جانشین رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بوشهر در آئین افتتاحیه ی این کارگاه که با حضور مدیران ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق کاری ملی و فرهنگی است، اظهار داشت: این همایش با عنوان "پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور و با رویکرد حمایت از تولید داخلی در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" برگزار می شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر با اشاره اینکه یکی از الزامات اقتصاد مقاومتی حمایت از تولیدات داخلی است، افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی کاهش وابستگی به دیگر کشورها را تا حد ممکن کاهش دهیم و به درجه‌ای از خودکفایی برسیم که در برابر ناملایمات و توطئه‌های دشمنان در امان باشیم.
وی با بیان اینکه علاوه بر مبارزه با کالای قاچاق باید مانع ورود کالای مشابه به کشور شویم، گفت: اگر مانع ورود کالای قاچاق و کالاهای مشابه تولید داخلی به کشور نشویم تولیدکنندگان قادر به رقابت نخواهند بود و به علت ضرر و زیان، کارگاه‌های تولیدی خود را تعطیل خواهند کرد و در نتیجه افراد شاغل در آن بیکار خواهند شد.
ساجدی اظهار داشت: کالای قاچاق علاوه بر ضربه به تولید داخلی از آنجا که هیچ‌گونه نظارت بهداشتی و قرنطینه‌ای بر آن اعمال نمی‌شود، تهدید جدی برای سلامت جامعه است.
سرپرست سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر تصریح کرد: با برگزاری اینگونه کارگاه های آموزشی شاهد ارتقاء علمی کارشناسان و هماهنگی بهتر دستگاه های اجرایی در زمینه مبارزه با قاچاق خواهیم بود.