وزیر کشور در سفر به بندرعباس عنوان کرد:

تحقق اقتصاد مقاومتی، بهترین راه مقابله با دشمن /کنترل ۶۰ درصدی کولبری با اجرای دستورالعمل جدید دولت

اقتصاد پنهان- وزیر کشور بهترین راه مقابله با دشمن را تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: این امر نیازمند مشارکت مردم در اقتصاد است زیرا دشمن می‌خواهد با اقدامات ایذایی، به اقتصاد کشور ضربه بزند.

به گزارش اقتصاد پنهان، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه سفر به بندرعباس در جمع خبرنگاران گفت: دشمن در این 38 سال با انواع روش‌ها از جنگ تا تحریم سعی کرد نظام اسلامی ایران را از بین ببرد، اما نتوانست، زیرا این نظام برآمده از خواست مردم است.
وی با بیان اینکه  این نظام یادگار امام راحل و خون شهدا است و به لطف خداوند با تحرک و پویا به جلو می‌رود، خاطرنشان کرد: دشمن جرات جنگ نظامی و سخت علیه ایران را ندارد، اما بدنبال جنگ اقتصادی و ضربه زدن به اقتصاد کشور است.
رحمانی فضلی اضافه کرد: بهترین راه مقابله با دشمن به گفته رهبر انقلاب تحقق اقتصاد مقاومتی است که این امر نیازمند مشارکت مردم در اقتصاد است.
وی اظهار کرد: محور اقتصاد مقاومتی مشارکت مردم است و مدیری در کشور موفق است که بتواند از ظرفیت‌های مردم در اقتصاد و بویژه تولید و سرمایه گذاری بهره ببرد و در این زمینه به استانداران تاکید شده است.
رحمانی فضلی با اشاره به اینکه همه مسئولان باید با آغوش باز از سرمایه گذاری در چارچوب قانون استقبال کنند و هرمزگان باید در این زمینه الگوی دیگر استان‌ها باشد باشد، عنوان کرد: هرمزگان ظرفیت‌های بالایی دارد و به تنهایی می‌تواند استان معین برای پنج استان دیگر کشور باشد، زیرا نیروی انسانی متخصص و ظرفیت‌های اقتصادی و طبیعی بالایی دارد.
همچنین وزیر کشور با بیان اینکه کانتینر‌هایی که به هر دلیل نتوانسته اند از گمرک شهید رجایی ترخیص شوند تا مدت یک ماه آینده تعیین تکلیف می‌شوند، تصریح کرد: اکنون نزدیک به دوازده هزار کانتینر در محوطه بندر شهید رجایی به دلایل گوناگون بلاتکلیف مانده اند.
وزیر کشور خاطرنشان کرد: جلساتی با حضور مسئولان و کارشناسان گمرک، ستاد مبارزه با قاچاق کالاو ارز و نیروی انتظامی برای تعیین تکلیف این کانتیتر‌ها با اولویت ترخیص آن‌ها برگزار شده است.
رحمانی فضلی ادامه داد: بندر شهید رجایی با تجهیزات جدیدی که به کار می‌گیرد ظرفیت اسمی این بندر را در بخش تخلیه، بارگیری و جابه جایی انواع بار به 100 میلیون تن در سال می‌رساند.
وزیر کشور خاطرنشان کرد: در مبادی غیر رسمی مانند کولبری هم دستورالعمل های جدیدی در دولت تصویب شد و اجرای آن از یک ماه قبل آغاز شده و با اجرای این طرح می توان  گفت بیش از 60 درصد کولبری ها در کنترل دقیق هستند البته زیرساخت های دیگر نیز لازم است که استانداران و گمرک و سایر دستگاه ها در تلاش هستند که انجام دهند.
رحمانی فضلی بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته میزان قاچاق کالا از 20 میلیارد دلار در مبادی رسمی و غیررسمی به حدود 11.5 میلیارد دلار رسیده که باید با تلاش مضاعف تر و برنامه ریزی لازم این میزان را کمتر کنیم.