رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

باید فرهنگ عدم استفاده از کالای قاچاق به یک مطالبه عمومی تبدیل شود

اقتصاد پنهان- رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: ضمن تقویت و بهره‌مندی از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد در راس مشارکتهای مردمی باید فرهنگ عدم استفاده از کالای قاچاق به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.

به گزارش اقتصاد پنهان، رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ادامه نشست دبیران کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانهای سراسر کشور ضمن تبریک ایام گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: ساختار جدید متناسب با نیاز و رویکرد نظام نسبت به مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت جامع و با نگاه پیشگیرانه تهیه و تدوین شده است.
مؤیدی خرم آبادی در خصوص اهمیت پیشگیری و اصلاح الگوی مصرف در جامعه گفت: برای دستیابی به این مهم باید ضمن تقویت و بهره‌مندی از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد در راس مشارکتهای مردمی باید فرهنگ عدم استفاده از کالای قاچاق به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.
وی موثرترین روش مبارزه با قاچاق کالا را پیشگیری عنوان کرد و افزود: با تکمیل و استقرار منظومه سامانه‌های الکترونیکی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شاهد تسهیل و شفاف سازی در فرایندهای تجاری کشور خواهیم بود و در نتیجه زمینه بسیاری از مفاسد و پدیده شوم اقتصاد پنهان از بین خواهد رفت.
مؤیدی در خاتمه با بیان اینکه ستاد در ارائه اطلاعات و راهکارهای اجرایی برای حل مشکلات و چالشهای اقتصادی کشور جزو فعالترین دستگاه‌ها بوده است، از مجموعه کارشناسان و مسوولان کمیسیونهای استانی خواست تا در انتقال تجارب و اطلاعات خود به ستاد مرکزی نهایت تلاش خود را  به کار بندند.
شایان ذکر است در این نشست ضمن ارائه راهکارهای نوین پیشگیری و مقابله جدی با پدیده شوم قاچاق، شیوه‌های تعامل و هماهنگی‌ بین دستگاهی و استانی تبیین شد.