قاچاق دام، دلیل عمده انتقال بیماری تب کنگو

معاون فنی اداره کل دامپزشکی استان سمنان گفت: قاچاق دام، عمده‌ترین دلیل انتقال بیماری "تب خونریزی‌دهنده کِریمه کنگو" است.

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از ایسنا، "محمد سعیدی " گفت: یک هزار و 732 عامل شناخته‌شده بیماری زا وجود دارد که بالغ بر 832 مورد از این عوامل بیماری‌زا مشترک بین انسان و دام است.

سعیدی افزود: بسیاری از بیماری‌ها از حیوان به انسان منتقل می‌شود. استراتژی کنترل و پیشگیری و مبارزه با این بیماری‌ها در جمعیت دامی برنامه‌ریزی می‌شود و سازمان دامپزشکی کشور متولی اجرای این امر مهم است.

وی اظهار کرد: بیماری "تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو" یک بیماری ویروسی حاد تب‌دار است که مشترک بین انسان و دام است و قاچاق دام، عمده‌ترین دلیل انتقال این بیماری از نقطه‌ای به نقطه دیگر است.

سعیدی تصریح کرد: عامل بیماری ویروسی تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو توسط بند پایان به ویژه کنه‌ها منتقل می‌شود.

او با بیان این که بسیاری از حیوانات اهلی نظیر گاو، گوسفند، بز یا خرگوش به عنوان مخزن ویروس عمل می‌کند، خاطر نشان کرد: نوعی کنه از جنس هیالوما هم به عنوان مخزن و هم بعنوان ناقل عمل می‌کند.

وی با اشاره به این که دام مبتلا، فاقد هرگونه علائم بالینی است و این امر تشخیص بیماری را مشکل می‌سازد، تصریح کرد: این بیماری در انسان علائمی شبیه به سرما خوردگی نظیر تب و لرز، سردرد و درد عضلانی، درد مفصل، دردهای شکمی و حالت تهوع، اسهال و استفراغ، گلو درد دارد و بعد از چند روز خونریزی از معده، دهان بینی، لثه و رحم مشاهده می‌شود.

این متخصص دامپزشکی تصریح کرد: خون در مدفوع، حالت خون مردگی وسیع و خونریزی جلدی و مخاطی روی تنه، ساق دست‌ها و پاها از علائم دیگر این بیماری است و مرگ بیمار، بیشتر در اثر کم خونی و همچنین از دست رفتن آب بدن است.

او خاطر نشان کرد: بیماری تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو بیشتر در کسانی بروز می‌کند که در صنعت دام اشتغال دارند که از آن جمله می‌توان به دامپزشکان، دامداران، سلاخ‌ها، قصاب‌ها، کارکنان کشتارگاه‌ها و کسانی که با گوشت تازه آلوده تماس دارند، اشاره کرد.

معاون فنی اداره دامپزشکی استان سمنان یادآور شد: عفونت از سه طریق گزیده شدن توسط کنه آلوده، تماس با خون و مواد آلوده کننده دامی، تماس با خون و ترشحات بیمار(انتقال بیمارستانی) و له کردن کنه آلوده با دست به فرد سالم منتقل می‌شود.

وی مبارزه با کنه‌ها را مهم‌ترین اقدام در جهت کنترل این بیماری دانست و افزود: از سوی دیگر قرنطینه و کنترل تردد دام نیز یک اصل اساسی در کنترل بیماری تب کریمه کنگو است.

سعیدی در ادامه کنترل تردد دام و جلوگیری از عبور و مرور غیر مجاز دام، سمپاشی و حمام دام‌ها با سموم ضد کنه، سمپاشی بستر و جایگاه دام در روستاها و دامداری‌ها، بهداشتی کردن جایگاه‌های نگهداری دام با استفاده از مصالح مناسب مثل سیمان، آموزش مردم در ارتباط با راه‌های پیشگیری و انتقال بیماری را از راه‌های پیشگیری از بیماری برشمرد.

معاون فنی دامپزشکی استان سمنان همچنین استفاده از لباس‌های مناسب، دستکش و چکمه برای محافظت از نیش کنه‌ها برای استفاده افراد شاغل در دامداری‌ها، استفاده افراد ذابح از لباس مخصوص ذبح، چکمه، عینک مناسب برای محافظت آنها از تماس مستقیم با خون و ترشحات آلوده دام و تهیه گوشت از دام‌هایی که در کشتار گاه ذبح شده و دارای مهر دامپزشکی باشد از دیگر راه‌های جلوگیری از انتقال بیماری عنوان کرد.

وی تأکید کرد: نگهداری گوشت تازه تا 24 ساعت و جگر 48 تا 72 ساعت در دمای صفر تا چهار درجه یخچال باعث از بین رفتن این ویروس می‌شود.

سعیدی افزود: خوشبختانه این بیماری تا کنون در سمنان مشاهده و گزارش نشده و در صورتی که دامداران، بهره‌برداران و عموم مردم نکات بهداشتی مورد اشاره را رعایت کنند نگرانی از بابت بروز این بیماری وجود نخواهد داشت.

انتهاي خبر //  اقتصاد پنهان  ::::  کد خبر 4155     زمان مخابره: 2/5/1391   9:54

کليد واژه ها :       ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز,قاچاق دام,سمنان,


کليه حقوق اين سايت متعلق به ستاد مرکزي مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

براي مشاهده کامل صفحات, از مرورگر فايرفاکس يا اينترنت اکسپلورر نسخه 7 به بالا استفاده کنيد