استاندار گیلان:

برخورد با دانه درشت‌ها در اولویت مبارزه با قاچاق است

برخورد با دانه درشت‌ها در اولویت مبارزه با قاچاق است

اقتصاد پنهان- استاندار گیلان در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: اولویت در مبارزه با قاچاق، برخورد با دانه درشت‌ها و شبکه های قاچاق خواهد بود.

شنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۶0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، مصطفی سالاری در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گیلان برخورد با دانه درشت‌ها و شبکه ها را اولویت مبارزه با قاچاق دانست و افزود: باید واقع بینانه و با اولویت‌بندی شبکه‌های قاچاق را شناسایی و برخورد کنیم .
نماینده عالی دولت در گیلان گفت: در جهت کاهش آسیب‌ها و نارسایی‌ها دستگاه‌های اجرایی باید طرح جامع و برنامه داشته باشند و وظیفه خود و انتظار از دیگران را مشخص کنند تا  براساس آن مطالبه‌گری صورت پذیرد.
سالاری با بیان اینکه در امر مبارزه با قاچاق، باید متناسب با شرایط روز و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین عمل کنیم، افزود: با بهره‌برداری از تکنولوژی روز، فناوری الکترونیکی و پایش تصویری می توان بخشی از کمبود نیرو و منابع انسانی در حوزه مبارزه با قاچاق را جبران کرد.
استاندار گیلان با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در مبارزه با قاچاق بر لزوم پرهیز از اقدامات نمایشی در بحث آموزش و فرهنگ‌سازی تأکید کرد و گفت: آموزش و فرهنگ سازی باید باور را در فرد ایجاد کند به گونه ای که مثلاً در بخش فرهنگ سازی و ترویج مبارزه با قاچاق چوب آن فرد بداند جنگل سرمایه خود اوست و باید در کنار دولت از آن حفاظت کند و تعرض به جنگل را تعرض به حریم خود بداند.
گفتنی است  نادر عبداله پور مدیرکل امنیتی، انتظامی و دبیر کمیسیون این استان در ابتدای جلسه گزارشی از عملکرد هفت ماهه کمیسیون ارایه نمود، سپس روسای کارگروه‌های پنج‌گانه کمیسیون به ارائه گزارش اقدامات خود پرداختند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/14647