برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری و تشدید مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در بوشهر

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری و تشدید مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در بوشهر

اقتصاد پنهان - کارگاه آموزشی پیشگیری و تشدید مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور با حضور کارشناسان و بازرسان دستگاه‌های کاشف و همچنین صنوف و شاغلین سازمان‌های صنفی مرتبط به میزبانی استان بوشهر برگزار شد.

شنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۶0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، این کارگاه دو روزه با هدف آگاهی سازی عمومی در حوزه ی سلامت جامعه، به مدت 2 روز و با حضور بیش از 260 نفر از کارشناسان و مشمولین گروه های هدف پیش بینی شده برگزار شد.
حیدر ساجدی، جانشین رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بوشهر در آئین افتتاحیه ی این کارگاه که با حضور مدیران ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق کاری ملی و فرهنگی است، اظهار داشت: این همایش با عنوان "پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور و با رویکرد حمایت از تولید داخلی در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" برگزار می شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر با اشاره اینکه یکی از الزامات اقتصاد مقاومتی حمایت از تولیدات داخلی است، افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی کاهش وابستگی به دیگر کشورها را تا حد ممکن کاهش دهیم و به درجه‌ای از خودکفایی برسیم که در برابر ناملایمات و توطئه‌های دشمنان در امان باشیم.
وی با بیان اینکه علاوه بر مبارزه با کالای قاچاق باید مانع ورود کالای مشابه به کشور شویم، گفت: اگر مانع ورود کالای قاچاق و کالاهای مشابه تولید داخلی به کشور نشویم تولیدکنندگان قادر به رقابت نخواهند بود و به علت ضرر و زیان، کارگاه‌های تولیدی خود را تعطیل خواهند کرد و در نتیجه افراد شاغل در آن بیکار خواهند شد.
ساجدی اظهار داشت: کالای قاچاق علاوه بر ضربه به تولید داخلی از آنجا که هیچ‌گونه نظارت بهداشتی و قرنطینه‌ای بر آن اعمال نمی‌شود، تهدید جدی برای سلامت جامعه است.
سرپرست سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر تصریح کرد: با برگزاری اینگونه کارگاه های آموزشی شاهد ارتقاء علمی کارشناسان و هماهنگی بهتر دستگاه های اجرایی در زمینه مبارزه با قاچاق خواهیم بود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/14893