اختصاص ۴۰ غرفه بازارچه مرزی قطر به بازرگانان بوشهری و هرمزگانی

اختصاص ۴۰ غرفه بازارچه مرزی قطر به بازرگانان بوشهری و هرمزگانی

اقتصاد پنهان- رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: ۴۰ غرفه از بازارچه مرزی بندر 'الرویس' کشور قطر به تجار و بازرگانان بوشهر و هرمزگان اختصاص یافته است.

شنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۶0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، خورشید گزدرازی رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر با بیان اینکه 40 غرفه از بازارچه مرزی بندر 'الرویس' کشور قطر به تجار و بازرگانان 2 استان کشور اختصاص یافته است، گفت: از این شمار غرفه اختصاصی به ایران در بازارچه مرزی قطر 20 غرفه مربوط به استان بوشهر و 20 غرفه دیگر نیز به هرمزگان اختصاص دارد.
وی اضافه کرد: اختصاص این شمار غرفه فرصت بسیار مناسبی برای تولید و صادرکنندگان بوشهری و هرمزگانی است تا بتوانند از این طریق محصولات خود را در آنجا به نمایش بگذارد.
رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر بیان کرد: این غرفه ها با قیمت بسیار مناسبی برای صادر کنندگان پیش بینی شده و بخش قابل توجهی از هزینه حمل کالا به بندر الرویس نیز توسط اتاق بازرگانی بندر بوشهر پوشش داده شود.
گزدرازی با اشاره به اینکه هر غرفه به مساحت 10 متر است که از انبار نگهداری کالا نیز برخوردار است، ادامه داد: اقامتگاه ویژه غرفه داران نیز با قیمت بسیار پایینی نسبت به اقامتگاه های کشور قطر برای غرفه داران پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه به علت نبود سردخانه در بازارچه بندر الرویس قطر در مرحله نخست صادرکنندگان امکان عرضه محصولات فاسد شدنی و ماهی و میگو را ندارند، گفت: خشکبار، فرش، صنایع دستی، حبوبات از جمله محصولاتی است که می تواند در اولویت صادرکنندگان برای ارائه در غرفه های بازارچه مرزی بندر الروئیس قطر باشد.
گزدرازی یادآور شد: به منظور کاهش هزینه صادرکنندگان کارت تردد برای آنها صادر شده که با این کارت تنها می توانند از طریق دریا به کشور قطر سفر کنند.
وی ادامه داد: با توجه به استقبال خوب قطری ها از تولیدات ایرانی امیدواریم حضور در این غرفه ها افق نوینی را فراروی صادرکنندگان بوشهری بگشاید.
رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر، کشور قطر را با جمعیتی نزدیک به 2 میلیون و 500 هزار نفر و درآمد سرانه بسیار بالا یک ظرفیت خوب برای تولیدات استان بوشهر برشمرد و گفت: تعرفه صادرات تمامی محصولات به قطر 5 درصد و تنها تعرفه صادرات تنباکو به این کشور 100درصد است.
گزدرازی افزود: تاریخ تولید و مصرف محصولات و کالاهای صادراتی به بازارچه مرزی قطر بطور حتم باید براساس سال میلادی درج شده باشد.
مدت اجاره غرفه در بازارچه مرزی بندر الرویس قطر که بزودی آغاز بکار می کند، 2 هفته است اما امکان تمدید زمان آن نیز وجود دارد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/15011