کشف بیش از ۱۵۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در بوشهر

کشف بیش از ۱۵۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در بوشهر

اقتصاد پنهان- فرمانده دریابانی استان بوشهر از کشف بیش از ۱۵۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در آب های استان بوشهر در ۳ ماهه گذشته خبر داد.

چهارشنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۶0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سرهنگ ولی اله رضایی نژاد در تشریح این خبر، اظهار داشت: دریابانان استان بوشهر در راستای ارتقای امنیت مرزها و برخورد جدی و قانونی با متخلفان اقتصادی و اجرای طرح‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مرزهای آبی، توانستند در سه ماهه سوم امسال با افزایش کشفیات، مانع از ورود کالاهای قاچاق به کشور شوند.
وی افزود: دریابانان طی این مدت، 880 هزار نخ سیگار، 850 کیلوگرم پوشاک، 34951 کیلوگرم پودر نیروزا، حدود 17 میلیون عدد قرص و کپسول نیروزا، یک میلیون میلی‌لیتر شربت نیروزا، 53 هزار قلم لوازم آرایشی بهداشتی، 4 هزار دستگاه لوازم الکتریکی، 8 هزار دستگاه لوازم و تجهیزات پزشکی، 42 هزار کیلوگرم برنج، 25 هزار کیلوگرم قند و شکر، 84 هزار کیلوگرم انواع مواد خوراکی، 4 هزار کیلوگرم فراورده‌های شیلاتی، 4 هزار تخته پتو و هزاران قلم انواع اقلام قاچاق دیگر را که بدون مجوز قانونی از کشورهای حوزه خلیج فارس تهیه و بارگیری شده بود، کشف کردند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: طی این مدت، 105 فروند شناور توقیف و 52 نفر قاچاقچی کالا دستگیر و جهت سیر مراحل قضائی معرفی شدند.
فرمانده دریابانی استان بوشهر در خاتمه با اشاره به ارزش 1500 میلیارد و 608 میلیون ریالی کشفیات سه ماهه گذشته، خاطر نشان کرد: انجام 8 هزار مورد گشت‌های مرزی طی این مدت در سطح استان، نشان از فعالیت قدرتمندانه دریابانان بوشهری است که با عزم مصمم و اراده پولادین در پاسداری از مرزهای میهن اسلامی و مبارزه بی‌امان با این پدیده شوم، اجازه هیچ گونه فعالیت غیرقانونی را به قانون شکنان و سودجویان نخواهند داد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/15071