استانداربوشهر؛

قاچاقچیان و متخلفان اقتصادی به مردم معرفی شوند

قاچاقچیان و متخلفان اقتصادی به مردم معرفی شوند

استاندار بوشهر گفت: مبارزه با قاچاق کالا و سوخت باید به فرهنگ مردمی و اجتماعی تبدیل و بعد از شناسایی و دستگیری قاچاقچیان، آنان به جامعه معرفی شوند.

شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۳0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، «مصطفی سالاری» درنشست با معاون هماهنگ کننده مرزبانی کشور افزود: اقدامات خوبی در بخش مبارزه با قاچاق در بوشهر نسبت به سایر استانهای ساحلی انجام شده ولی با توجه به این که دشمن با وارد کردن کالاهای قاچاق قصد ضربه زدن به اقتصاد کشور را دارد باید هوشیارتر عمل کرد.وی ادامه داد: در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و سوخت با احترام به مسوولیت یکدیگر می توانیم بهتر عمل و نارسایی های موجود را با آسیب شناسی و برنامه ریزی برطرف کنیم.
استاندار بوشهر بیان کرد: پدیده قاچاق سوخت سبب از بین رفتن سرمایه ملی کشور شده است و باید با قاطعیت با آن مبارزه کرد.
وی افزود: با توجه به این که استان بوشهر طولانی ترین مرز دریایی با خلیج فارس را دارد کنترل ورودی و خروجی شناورها باید تقویت تا از جمع آوری و انتقال سوخت غیرمجاز به شناورها پیشگیری شود.
استاندار بوشهر گفت: در قاچاق سوخت، شبکه گسترده جمع آوری و انتقال سوخت به آن سوی مرزها فعال است ولی با این وجود میزان کشفیات سوخت قاچاق در استان بوشهر امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
سالاری افزود: با استفاده از همه ظرفیت های استانی و شهرستانی باید با پدیده قاچاق مبارزه کرد چون قاچاق باعث کاهش درآمد مملکت و سوء استفاده برخی افراد سودجو می شود.وی یادآورشد: کشاورزان و قشرهای تولید کننده و خدمات رسان به مردم نباید در مبارزه با قاچاق سوخت و کالا آسیب ببینند و نیازهای مردم در این مبارزه تحت تاثیر قرار نگیرد.
سالاری گفت: با عزم و تقسیم کار مناسب ، طبق مقررات کشوری و رعایت اولویت ها در امر مبارزه با قاچاق کالا و سوخت می توانیم شاهد بهبود وضعیت در سواحل استان بوشهر باشیم.فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: با تلاش ماموران دریابانی استان بوشهر در چهار ماه گذشته 150 میلیارد ریال کالا و سوخت قاچاق در استان بوشهر کشف شد.قلندر لشکری افزود: استان بوشهر 937 کیلومتر ساحل، 707 کیلومتر مرزدریایی، شش هزار و600 فروند شناور و انواع خورهای غیرمجاز دارد که زمینه را برای قاچاق فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه قاچاق زیان های فراوانی به اقتصاد و اجتماع وارد می کند ادامه داد: با هماهنگی نیروهای مبارزه با قاچاق بویژه سوخت، مبارزه با اخلالگران اقتصادی امسال تشدید یافته به گونه ای که کشفیات چهارماه گذشته دو برابر مدت مشابه پارسال است.
لشکری اضافه کرد: دریابانی استان بوشهر با داشتن امکانات و تجهیزات لازم و نیروهای با تجربه در مبارزه با قاچاق سوخت فعالیت شبانه روزی دارد و آماده برخورد قانونی با مخلان امنیت و اقتصاد است.وی با بیان اینکه گشت زنی دریابانی در آب های خلیج فارس محدوده استان بوشهر شبانه روزی است افزود: در چهارماه گذشته تیم های عملیاتی فرماندهی دریابانی استان بوشهر بیش از10 هزار ساعت گشت زنی داشتند که شناورهای متخلف توقیف شدند.وی بیان کرد: تیم های عملیاتی درپایگاههای دریابانی استان بوشهر فعال هستند و در چهارماه نخست امسال با راه اندازی شناور جدید 60 فوتی به منطقه انحصاری آبهای استانی وضعیت ناامنی برای قاچاقچیان دریایی ایجاد شده است.فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: امسال تیم های آموزش دیده برای مبارزه با متخلفان اقتصادی فعال شده اند وا صیادان لنج ها، کشتی ها و قایق ها نیز در کلاس های آموزشی پیشگیری از قاچاق سوخت شرکت کردند.
لشکری با تشریح مناطق آلوده قاچاق درسه وضعیت قرمز، زرد و سفید و نحوه انتقال سوخت از خشکی به ساحل و از ساحل به دریا گفت: انتقال سوخت قاچاق با قایق های بدون پلاک به لنج های متوقف در دریا، افزایش کاذب قدرت موتورشناور برای دریافت سوخت بیشتر، انتقال سوخت با بشکه های 20و30 لیتری به شناورهای سرگردان دردریا و انتقال گازوییل با لوله های انتقالی به شناورها از روش های معمول قاچاق سوخت است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/1776