توقیف ۲۰۰ شناور متخلف در بوشهر / افزایش ۳۰ درصدی کشف کالای قاچاق

توقیف ۲۰۰ شناور متخلف در بوشهر / افزایش ۳۰ درصدی کشف کالای قاچاق

جانشین فرماندهی دریابانی بوشهر از توقیف ۲۰۰ شناور متخلف و افزایش ۳۰ درصدی کشف کالای قاچاق در محدوده آب‌های این استان در چهار ماهه نخست امسال خبر داد.

دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۳0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، «سیدمحمد لطیف حسن‌پور» در نشستی خبری در بوشهر اظهار داشت: دریابانی استان بوشهر اقدامات متعددی را در راستای افزایش رضایت مرزنشینان و جلوگیری از بی‌عدالتی در مرزها انجام داده است.
وی عنوان کرد: کنترل ورود و خروج حدود 14 هزار شناور در آب‌های استان بوشهر در چهار ماهه نخست امسال از اقدامات مهمی بوده که با تلاش ماموران دریابانی استان بوشهر انجام شد.
جانشین فرماندهی دریابانی استان بوشهر تصریح کرد: در بحث امنیت دریا و مرزنشینان بالغ بر 8500 مورد گشت هدفمند دریایی داشتیم.
حسن‌پور با اشاره به دستگیری عابران غیرمجاز در محدوده‌ آب‌های استان بوشهر گفت: در چهار ماهه اخیر 200 مورد شناورهای مختلف که بر خلاف مقررات مرزی و قانون شناورهای دریایی، در محدود آب‌های استان بوشهر تردد کردند توقیف شدند.
وی خاطرنشان کرد: در همین مدت 50 دستگاه خودرو که اقدام به قاچاق کالا می‌کردند شناسایی و توقیف شدند.
جانشین فرماندهی دریابانی استان بوشهر گفت: در چهار ماهه نخست امسال کالاهای مکشوفه قاچاق بالغ بر 30 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ریالی داشته و این رقم به 150 میلیارد ریال رسیده است.
حسن‌پور ادامه داد: در راستای خدمت به مرزنشینان استان و جلوگیری از قاچاق کالا 32 طرح در سراسر استان بوشهر اجرا کردیم که هر طرح حدود سه تا چهار روز طول می‌کشید.
این مسوول بیان داشت: ساماندهی شناورهای فاقد پلاک از دیگر اقدامات مهم و ارزشمند دریابانی استان بوشهر بوده که در بهبود عملکرد شناورهای و بازرسی از آنان موثر بود.
جانشین فرماندهی دریابانی استان بوشهر گفت: بیشترین کشفیات قاچاق سوخت استان بوشهر در شمال استان بوده و برای حل مشکل قاچاق سوخت جلسات تعاملی متعددی با مسوولان داشتیم.
حسن‌پور متذکر شد: هم اکنون سه پایگاه دریابانی در استان بوشهر فعال است و تلاش داریم با مساعدت مسئولان استانی بر این تعداد اضافه کنیم.
وی اذعان داشت: با تلاش ماموران وظیفه‌شناس دریابانی استان بوشهر تجاوزات مرزی در آب‌های استان بوشهر به شدت کاهش یافته و دلیل آن هم حضور مداوم ماموران در دریا و ارتقا تجهیزات دریابانی بوده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/1794