رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

مردم با افتخار از کالای ایرانی استفاده کنند

مردم با افتخار از کالای ایرانی استفاده کنند

اقتصاد پنهان- رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: باید فرهنگ استفاده از تولید داخلی باید به گونه‌ای شود که مردم با افتخار از کالای ایرانی استفاده کنند که این امر از وظایف رسانه‌هاست.

سه شنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مویدی‌خرم‌آبادی در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با کالا و ارز استان قزوین اظهار کرد: در بحث ساماندهی ماشین‌آلات مرغداری‌ها، دامداری‌ها و موتورهای آب مصوباتی ابلاغ شده و نیاز به همت مدیران در بحث اجرا دارد.
وی با اشاره به اینکه مباحثی در این جلسه مطرح شد که بسیار پرمحتوا بود و نشان‌دهنده فهم درست مدیران استان در بحث مبارزه با بحث قاچاق است، ادامه داد: امروز ما با یک جنگ اقتصادی تمام عیار مواجه هستیم که با جنگ نظامی بسیار متفاوت است چرا که ساختار سیاسی و تغییر رفتار و ایجاد چالش برای اجتماع مورد هدف است و هر اقدامی برای کشاندن مردم به خیابان‌ها متصور است.
مویدی‌خرم‌آبادی اضافه کرد: در استان قزوین حقیقتا این امر وجود دارد که مدیران به امر قاچاق بسیار حساس هستند.
وی خاطرنشان کرد: از سال 81 متاسفانه تا سال 92 ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت سلیقه‌ای اداره شد و هیچ قانون محرزی در آن وضع نشد.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اذعان کرد: از سال 92 قوانینی وضع شده و سال 97 اصلاحیه این امر به مجلس ارائه شده و ساختار آن دو هفته پیش براساس قانون وضع شده سال 92 ابلاغ شده  که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز موظف به سیاست‌گذاری برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت است و این ستاد در وضع قوانین و بخشنامه‌ها باید به گونه‌ای اقدام کند که هیچ نوع قاچاقی در هیچ حوزه‌ا‌ی وجود نداشته  باشد.
مویدی‌خرم‌آبادی ادامه داد:  با بیان اینکه سال گذشته بیش از 12 میلیارد دلار کالا ی قاچاق وارد کشور شد و امسال سرمایه‌ها و منابع ما در حال قاچاق است، افزود: امروز به دلیل عدم نظارت دقیق و اجرای قوانین شاهد قاچاق در تمام حوزه‌ها هستیم.
وی با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور ایجاب می‌کند در بحث قاچاق نهایت حساسیت را داشته باشیم، افزود: در بحث کیفیت‌بخشی به کالاهای داخلی بدنبال ارتقا کیفیت کالا هستیم و نمایندگان مجلس نیز تلاش خوبی داشتند.
مویدی‌خرم‌آبادی با تاکید بر اینکه امروز دغدغه مدیران باید حفظ سرمایه‌ها باشد و نوع تبلیغات صدا و سیما در معرفی کالاهای داخلی باید بهتر شود، گفت: فرهنگ استفاده از تولید داخلی باید به گونه‌ای شود که مردم با افتخار از کالای ایرانی استفاده کنند که این امر از وظایف رسانه‌هاست.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: بیش از 539 هزار انبار در کشور شناسایی شده که هنوز وارد لیست سامانه نظارت انبار نشده‌اند که این امر یکی از علل احتکار است.
وی با اشاره به اینکه کنترل محورهای مواصلاتی ضعیف است، گفت: از مسؤولان استان قزوین انتظار داریم این محورها تقویت شوند.
مویدی‌خرم‌آبادی خاطرنشان کرد: می‌توان از ظرفیت اصناف برای بهبود بازار و کاهش قاچاق استفاده کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18651