فهرستی از لوازم آرایشی و بهداشتی غیرمجاز و تقلبی

فهرستی از لوازم آرایشی و بهداشتی غیرمجاز و تقلبی

اقتصاد پنهان- با توجه به مصرف بالای لوازم آرایشی و بهداشتی در ایران، سودجویی‌ها نیز در این حوزه به وفور دیده می‌شود؛ این در حالی است که استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی غیرمجاز و بعضا فاسد، سلامت مردم را تهدید و اقتصاد ملی را تضعیف می‌کند.

سه شنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی با نام تجاری caprice، bello، Hiroo (تولیدات تقلبی مشابه نمونه اصلی با همین عنوان تجاری یا عنوان تجاری capricc)، مهتاب، Dan hoor، HUBDABEAUTY، sun shila،  Doucce(صرفا اسامی قابل مشاهده در جدول و متن ذیل) غیرمجاز شمرده می‌شود.

برند: capricc این برند در محصولات مختلف خود فاقد برچسب اصالت و سلامت معتبر کالا بوده و اطلاعاتی از جمله سری ساخت و کشور تولیدکننده را ندارد. (این برند محصولات خود را همنام با caprice دارای مجوز تولید می‌کند)

نام محصول غیرمجاز

مشخصات محصول

ریمل  DRAMA Outrages Volume/ Ultra black

(capricc)

1. فاقد اطلاعاتی از جمله سری ساخت و کشور تولیدکننده (در نمونه اصلی کشور تولیدکننده ایتالیا درج شده است)

2. مدت زمان قابل مصرف پس از باز شدن بر روی کالای اصلی، 6 ماه درج شده در حالیکه بر روی کالای تقلبی 9 ماه قید شده است.

ریمل  QUEEN Outrages Volume/ Ultra black (capricc)

فاقد اطلاعاتی از جمله سری ساخت و کشور تولیدکننده (در نمونه اصلی کشور تولیدکننده آلمان درج شده است.)

کرم پودر پمپی Luminance silk Foundation

1. فاقد اطلاعاتی از جمله سری ساخت و کشور تولیدکننده

2. نوشته سفید رنگ روی محصول و درب محصول بی‌رنگ (نوشته و درب محصول اصلی بنفش رنگ است)

3.  دارای اطلاعات فارسی‌نویس از جمله سری ساخت، تاریخ تولید، انقضا به صورت نامعتبر بر روی بسته‌بندی ثانویه)

رژ لب جامد

1. فاقد اطلاعاتی از جمله سری ساخت (دارای برچسب فارسی‌نویس نامعتبر با قید تاریخ تولید، انقضا و ...)

2. رنگ پوکه نمونه تقلبی طلایی با نوشته مشکی و فاقد بسته‌بندی ثانویه است در حالیکه نمونه اصلی مشکی رنگ با پرینت نقره ای و دارای بسته‌بندی ثانویه است)

مداد چشم

1. فاقد اطلاعاتی از جمله سری ساخت و تاریخ تولید و انقضا

2. تولید PRC (نمونه اصلی تولید کشور آلمان است)

 

 

برندDoucce : این برند در محصولات مختلف خود فاقد برچسب اصالت و سلامت معتبر کالا و فاقد برچسب فارسی نویس یا برچسب نامنطبق با ضوابط این اداره کل بوده و مشخصاتی از جمله سری ساخت یا نام تولیدکننده یا کشور تولیدکننده یا تاریخ تولید و انقضا را ندارد.

رج

نام محصول غیرمجاز

1

کرم پودر Mat comfort spf 30 PA++

2

رژ گونه  TARACOTTA BLUSH

3

پالت رژ گونه 12 رنگ  CHEEKBLUSH

4

رژ لب جامد  MATTE LIPSTICK

5

رژ لب جامد  Long-Wearing Moisture lipstick

6

رژ گونه MATTE LONG LASTING BLUSHER

7

کرم پودر Dual Balancing foundation SPF 15 GRIM FOUND

8

پالت سایه چشم MATTE COLOR EYESHADOW  12 COLOR

9

کرم پودر بادوام  SPF 25 Mineral foundation

 

 

سایر محصولات غیرمجاز

همچنین رژ لب مایع PHOTO FIXMOSITURISING PERFECTION از نام تجاری BERETI، فاقد برچسب فارسی نویس بوده و برچسب اصالت و سلامت نامعتبر و با شماره پیامک تقلبی 100008822 است. (این محصول برچسب اصالت و سلامت معتبر ندارد)

محصول پد لاک پاک‌کن NAIL POLISH REMOVER  از نام تجاری مهتاب (ساخت ایران)، فاقد هرگونه مشخصاتی از جمله نام و آدرس تولیدکننده، سری ساخت، شماره پروانه ساخت، شماره پروانه بهره برداری، تاریخ تولید، تاریخ انقضا و ... است.

 

انواع فرآورده‌های کاشت ناخن (پودر و ...) از نام تجاریBello، فاقد برچسب اصالت و سلامت کالا یا شماره پروانه ساخت بوده و مشخصاتی از قبیل نام کارخانه و کشور تولیدکننده، سری ساخت، تاریخ تولید، تاریخ انقضا و ... را ندارد.

 

دستمال کاغذی از نام تجاری هیرو Hiroo (ساخت ایران)، فاقد شماره پروانه ساخت و شماره پروانه بهره برداری است.

 

کرم ضدآفتاب شترمرغ OSRICH SUNBLOCK CREAM  SPF 60از نام تجاری HUDABEAUTY (عربی نویس) فاقد برچسب اصالت و سلامت کالا یا شماره پروانه ساخت بوده و مشخصاتی از جمله نام کارخانه و شرکت تولیدکننده، سری ساخت، تاریخ تولید، تاریخ انقضا و ... را ندارد.

 

خشاب اپیلاسیون WAX  از نام تجاری Sun Shila، فاقد هرگونه مشخصاتی از جمله سری ساخت، نام و آدرس تولیدکننده، شماره پروانه ساخت، شماره بهره برداری و ... است.

 

 

محلول رویش دهنده موی سر و سیاه کننده سفیدی مو Hair Care Tonic از نام تجاری DAN HOOR، فاقد مشخصاتی از جمله نام و آدرس تولیدکننده و شماره پروانه بهره برداری است. همچنین روی این محصول پروانه ساخت نامعتبر به شماره -95/0608س، درج شده است.

 

کرم پودر Matt Velvet Touch fond tent 24 H LONG LASTING TEXTURE With Vitamin E از نام تجاریVOV، فاقد برچسب اصالت و سلامت کالا بوده و برچسب فارسی نویس نداشته و یا اینکه با ضوابط موجود منطبق نیست. این محصول فاقد مشخصاتی از جمله سری ساخت یا نام و مشخصات کشور و کارخانه تولیدکننده و یا تاریخ تولید و انقضا و ... است.

(لازم به ذکر است، این اطلاع رسانی صرفا جهت محصولات قید شده بوده و مشمول سایر محصولات که دارای نمایندگی رسمی و برچسب اصالت و سلامت معتبر مطابق با ضوابط قانونی است، نمی‌شود)

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18734