برخورد با فروش دارو‌های تقلبی و قاچاق

برخورد با فروش دارو‌های تقلبی و قاچاق

اقتصاد پنهان- مدیرکل تعزیرات استان تهران گفت: سازمان تعزیرات با متخلفان حوزه دارو و درمان برخورد جدی خواهد کرد.

يکشنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، محمدعلی اسفنانی مدیرکل سازمان تعزیرات استان تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: بحث تخلفات مربوط به دارو، درمان و بهداشت یکی از مسائل مورد بررسی در سازمان تعزیرات استان تهران است.
وی افزود: قاچاق دارو، گرانفروشی، فروش داروهای تقلبی در داروخانه‌ها، به کارگیری افراد غیر متخصص، بهداشت و درمان و غیره از جمله موضوعات مورد بررسی در سازمان تعزیرات است.
اسفنانی تصریح کرد: گشت‌های مشترک تعزیرات با همراهی کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی با گرانفروشی دارو در بازار برخورد خواهند کرد.
وی افزود: به موضوع فروش داروهای تقلبی و قاچاق با قیمتی بالاتر از تعرفه فروش و غیره در کمیسیون ماده 11 قانون تعزیرات رسیدگی می‌شود و در برخی از موارد هم به تعطیلی بیمارستان‌ها منجر می‌شود.
مدیرکل تعزیرات استان تهران گفت: فقدان و اتمام تاریخ انقضای پروانه فعالیت مراکز بهداشتی و درمانی تخلف است و در صورت مشاهده چنین تخلفاتی سازمان تعزیرات با متخلفان در این حوزه برخورد خواهد کرد.
اسفنانی تصریح کرد: از شهروندان تقاضا داریم که در صورت مواجهه با هرگونه گرانفروشی چه در بحث دارو و چه سایر اقلام، مراتب را حتما به سامانه 135 تعزیرات گزارش دهند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18754