مویدی در نشست دبیران کمیسیون‌های استانی عنوان کرد؛

اجرای شیوه نامه ضوابط حمل و نقل و نگهداری دام زنده الزامی است

اجرای شیوه نامه ضوابط حمل و نقل و نگهداری دام زنده الزامی است

اقتصاد پنهان- مویدی خرم آبادی در آغاز نشست دو روزه دبیران کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانهای سراسر کشور گفت: شیوه نامه ضوابط اختصاصی حمل و نقل و نگهداری دام زنده از سوی دستگاه‌های متولی لازم‌الاجراست.

دوشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در چهارمین نشست سال جاری دبیران کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانهای سراسر کشور گفت: اثربخشی هر دستگاه در هر برهه از زمان هنگام وقوع بحران‌ها بروز و ظهور پیدا می‌کند.
مویدی اظهار داشت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال جاری در مقطع حساسی قرار گرفت که بلحاظ شرایط خاص و جنگ اقتصادی که از سوی دشمن تحمیل شد توانست فلسفه وجودی خود را به اثبات برساند.
وی با اشاره به تاراج رفتن بخشی از سرمایه‌های ملی گفت: عنایت رهبر معظم انقلاب در انتخاب عناوین سال در یک دهه اخیر و تأکید ریاست جمهوری و سایر قوا ایجاب کرد تا ستاد بر اساس این فرامین با تمام توان از  ظرفیت‌های خود بهره گیرد.
مویدی ادامه داد: اقدامات پیشگیرانه‌ای در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شد که در تصمیم‌گیری‌های کلان نظام بسیار مؤثر بود.
وی همچنین اظهار داشت: ابهامات گذشته رفع شد و کارهای معطل مانده با تلاش مضاعف به جریان افتاد و عقب‌ماندگی زمانی هرچند خساراتی بهمراه داشت جبران شد.
مویدی به  شرایط بحرانی ارز در کشور در ابتدای سال جاری اشاره کرد و بیان داشت: این ستاد در تدوین سیاست‌های ارزی خود شرایط کنونی را برای کالاهای اساسی پیش‌بینی و گزارش‌های لازم را به مقامات مسؤول ارائه نمود که این روند دستورات ویژه‌ای از سوی دولت را در پی داشت.
وی در بیان اهمیت برگزاری این جلسه گفت: اولین انتظار مردم از ما صیانت از سرمایه‌های ملی است که همین امر وظیفه ما را در سیاست‌گذاری و اجرای دقیق برنامه‌ها سنگین‌تر می‌کند.
رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اعلام افزایش 4 برابری کشفیات مظنون به قاچاق دام زنده در هفته‌های اخیر متأثر از ابلاغ شیوه‌نامه مربوطه تصریح کرد: با آشکار شدن خلاءهای موجود نشست مشترک دستگاه‌های مسؤول برای هماهنگی و هم‌افزایی بیش از پیش ضرورت پیدا می‌کند.
گفتنی است در نشست امروز شیوه نامه ضوابط اختصاصی حمل و نقل و نگهداری دام زنده، با حضور دبیران کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های سراسر کشور، مسئولان وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و مدیران دستگاه‌های استان‌های مرزی درگیر مسئله قاچاق دام تشریح می‌شود.
شایان ذکر است در ادامه این نشست دو روزه فردا مسائل مرتبط با فرآورده‌های نفتی، ضوابط خرید، فروش، حمل و نگهداری کالای دخانی، سلامت محور و کالاهای اساسی، تبیین شیوه نامه اصلاحی استعلام در خصوص ایرانی بودن کالاهای مکشوفه به ظن قاچاق و موضوعات آماری، پژوهشی و برنامه‌ای، مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18825