تولیدکنندگان پوشاک ملزم به شناسه‌دار کردن تولیدات خود هستند

تولیدکنندگان پوشاک ملزم به شناسه‌دار کردن تولیدات خود هستند

اقتصاد پنهان- در نشست تخصصی تولیدکنندگان صنفی و صنعتی پوشاک با حضور مسؤولان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، طرح شناسه‌دار شدن کالاهای تولید داخل موضوع ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و دستورالعمل ماده ۷ آیین‌نامه ماده مذکور مورد بررسی قرار گرفت.

يکشنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در این نشست تخصصی هندیانی، معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به مبانی حقوقی و قانونی این طرح گفت: اجرای طرح مزبور در روند شفاف‌سازی فرآیند تجاری کشور و پیشگیری از قاچاق کالا بسیار مؤثر خواهد بود.

معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تأکید بر تولید کیفی و توسعه داخلی و خارجی محصولات تصریح کرد: تولیدکنندگان کشور ملزم به شناسه‌دار کردن تولیدات و ثبت نشان تجاری برای محصولات خود هستند.

وی در تشریح مراحل دوگانه اجرای این طرح گفت: بعد از اجرای کامل بخش اول شامل شناسه کالا و شناسه‌دار شدن کالاهای موجود در کشور بخش دوم طرح شامل رهگیری کالا اجرا خواهد شد که امکان رصد کالاهای مورد نظر را فراهم خواهد ساخت.

در این نشست با حضور کارشناسان فنی، طرح شناسه کالا در خصوص گروه کالایی منسوجات و پوشاک تبیین و نحوه اخذ شناسه در سامانه مربوطه تشریح شد.

همچنین تولیدکنندگان صنفی و صنعتی پوشاک ضمن استقبال از طرح شناسه کالا، آمادگی خود را برای اجرای طرح مذبور در خصوص تولیدات خانگی در این گروه کالایی اعلام کردند.

اولین نشست تخصصی تولیدکنندگان صنفی و صنعتی پوشاک با حضور معاون پیشگیری و کاهش تقاضا و مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق کالا و ارز از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18826