تدوین دستورالعمل نحوه استقرار و فعالیت نیروی انتظامی در مبادی رسمی

تدوین دستورالعمل نحوه استقرار و فعالیت نیروی انتظامی در مبادی رسمی

اقتصاد پنهان- پیش نویس «دستورالعمل نحوه استقرار و فعالیت نیروی انتظامی در مبادی ورودی و خروجی مرزهای مجاز» در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تدوین شد.

چهارشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، ابراهیم زارعی، مدیرکل امور اقتصادی و بهبود فرآیندهای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیرامون مفاد این دستورالعمل در خصوص چگونگی استقرار نیروی انتظامی در مبادی رسمی گفت: در مرحله اول نیروی انتظامی در مرزهای مجاز زمینی، دریایی و هوایی مهم و دارای اولویت و در ادامه در تمام مبادی رسمی ورود و خرج کالا به شرح دستورالعمل مذکور استقرار پیدا می‌کنند.

زارعی در تشریح اهداف پیش‌بینی شده در تدوین این دستورالعمل گفت: دستورالعملی که برای کاهش آسیب‌پذیری، افزایش خطرپذیری، پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا در مبادی ورودی و خروجی مرزهای مجاز زمینی، دریایی و هوایی تدوین شده است؛ چگونگی استقرار به دو شکل «فیزیکی» و «سیستمی»، نحوه اقدام و دسترسی نیروی انتظامی به اطلاعات سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند تجارت فرامرزی را نیز در بر گرفته است.

وی ادامه داد: اجرای این دستورالعمل ضمن کمک به سازمان‌های متولی مستقر در مبادی رسمی برای شناسایی و رفع خلاءهای موجود، زمینه تحقق فرامین و تدابیر رهبر معظم انقلاب در پیشگیری و مقابله همه جانبه با پدیده شوم قاچاق از پیش از مبادی ورودی تا سطح عرضه را فراهم می‌آورد و عرصه را برای شکل‌گیری بسترهای قاچاق سازمان‌یافته و حرفه‌ای در مبادی ورودی و خروجی کالا تنگ‌تر خواهد کرد.

 

پیش‌نویس دستورالعمل نحوه استقرار و فعالیت نیروی انتظامی در مبادی ورودی و خروجی مرزهای مجاز طی جلسات متعددی به ریاست ابراهیم زارعی مدیرکل امور اقتصادی و بهبود فرآیندهای ستاد و با حضور مدیرکل امور مرزی وزارت کشور، مدیران کل حقوقی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و دفتر امور واردات و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک ایران، مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، مدیران ارشد پلیس آگاهی ناجا و نمایندگانی از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی تدوین شد.

نیروی انتظامی در اجرای دستور رهبر معظم انقلاب و تأکید ریاست جمهوری با هدف پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز در مبادی رسمی برابر مفاد دستورالعمل مذکور مستقر خواهد شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18829