سامانه ثبت گوشی های مسافری به کار خود ادامه می دهد

سامانه ثبت گوشی های مسافری به کار خود ادامه می دهد

اقتصاد پنهان- مدیرکل نظارت بر سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: برقراری ارتباط و همکاری میان گمرک و نیروی انتظامی رنجش و ناراحتی قاچاقچیان گوشی تلفن همراه را به دنبال داشته است.

سه شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان،  حمیدرضا دهقانی نیا در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد با تاکید بر اینکه سامانه ثبت گوشی های مسافری همانند سابق به کار خود ادامه می دهد، افزود: کسانی که گوشی های تلفن همراه قاچاق را در فروشگاه ها توزیع و از فروشندگان خواسته بودند این گوشی ها را به عنوان گوشی همراه مسافر به خریداران واگذار کنند به نحوه استعلام گمرک از نیروی انتظامی درباره خریداری که قصد ثبت گوشی های مدنظر را در سامانه مزبور داشتند، معترض شدند.
وی ضمن اشاره به اینکه در سامانه ثبت گوشی های مسافری یک موضوع فنی و یا یک سرویس مطرح است، اظهارداشت: سرویس موردنظر بابت استعلام گمرک ایران از نیروی انتظامی درباره ادعای مسافر بودن و یا مسافر نبودن فرد خریدار گوشی تلفن همراه با عنوان گوشی همراه مسافر است.
مدیرکل نظارت بر سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: در صورت تائید فرد به عنوان مسافر از سوی نیروی انتظامی گوشی تلفن همراه در سامانه ثبت گوشی های مسافری به ثبت می رسد.
وی در پایان یادآور شد: عوارض گمرکی گوشی های تلفن همراه با عنوان گوشی های همراه مسافر از سوی خریداران پرداخت شده در حالی که قاچاقچیان باید عوارض ورودی این گوشی ها را پرداخت می کردند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18834