۱۰۷ متهم قاچاق کالا و ارز در هرمزگان دستگیر شدند

۱۰۷ متهم قاچاق کالا و ارز در هرمزگان دستگیر شدند

اقتصاد پنهان- فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: با تلاش شبانه‌روزی مأموران انتظامی استان در ۷۲ ساعت گذشته یک باند قاچاق کالا و ارز متلاشی و ۱۰۷ متهم نیز در همین راستا دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

دوشنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سردار عزیزاله ملکی امروز(دوشنبه) در جمع خبرنگاران گفت: طی همین مدت  74 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل کالای قاچاق توقیف و 218 میلیارد و 789 میلیون ریال انواع کالای قاچاق کشف و ضبط شد.

وی اظهار داشت: عمده کالاهای قاچاق کشف شده شامل سیگار، لوازم صوتی و تصویری، لوازم آرایشی، مواد غذایی، البسه، سوخت، لوازم خانگی، دام قاچاق و برخی اقلام دیگر است.

فرمانده انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد: طی این مدت 114 فقره پرونده قاچاق کالا در هرمزگان تشکیل شد که 18 مورد آن بالای یک میلیارد ریال است.
سردار ملکی با اشاره به تاثیر سوء قاچاق کالا و ارز بر اقتصاد و تولید ملی، تاکید کرد: با متخلفان با جدیت و در چارچوب قانون برخورد می شود و به هیچ کس اجازه بی نظمی و فعالیت مجرمانه داده نخواهد شد.
وی ضمن تشکر از تعامل خوب مردم با نیروی انتظامی از آنها خواست تا در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک قاچاق مراتب را برای پیگیری در اسرع وقت به پلیس 110 اطلاع دهند.
استان هرمزگان به لحاظ موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در سواحل 2 پهنه دریایی خلیج فارس و دریای عمان و فراهم بودن زیرساخت های فرامرزی و داشتن مرزهای طولانی و انجام بیش از 60 درصد تجارت خارجی کشور از این استان، همواره مورد توجه قاچاقچیان جهت انجام فعالیت های قاچاق بوده است.
هرمزگان با 103 هزار کیلومتر مربع وسعت و 13 شهرستان، دارای راه هوایی، ریلی، دریایی و جاده ای است که بندر شهید‌ رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران یکی از بندرهای مهم استان به شمار می آید.
موقعیت ویژه هرمزگان باعث شده حجم قابل توجهی از کالای قاچاق از طریق مبادی رسمی، ساحلی، روستایی و خورها به طور غیرمجاز وارد استان شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19836