جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم/طرح مبارزه با قاچاق دام با اولویت منافع دامداران اجرا می‌شود

جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم/طرح مبارزه با قاچاق دام با اولویت منافع دامداران اجرا می‌شود

اقتصاد پنهان- استاندار قم در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر اولویت منافع دامداران در اجرای طرح های مبارزه با قاچاق دام تأکید کرد.

چهارشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، بهرام سرمست، استاندار قم با بیان اینکه ضوابط و قوانین مبارزه با قاچاق دام در استان قاطعانه اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: در این جهت همواره مصالح و منافع دامداران در نظر گرفته شده است.

سرمست بر ضرورت پلاک‌کوبی و اخذ مجوزهای لازم برای خرید و فروش و حمل و نقل دام تأکید کرد و گفت: این سیاست‌ها برای تسهیل در فعالیت‌های دامداران ایجاد شده و قطعا اجرای آن‌ها لازم است.

وی عملکرد دستگاه‌های اجرایی قم در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ویژه در حوزه دام را نسبتا مناسب ارزیابی کرد و گفت: طرح پلاک‌کوبی دام در استان آغاز شده است و در فاصله زمانی 6 ماه انتظار داریم این طرح با مشارکت دامداران به صورت کامل انجام شود.

همچنین در این جلسه هندیانی، معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، گفت: شیوه نامه ابلاغی در رابطه با جلوگیری از قاچاق دام، در راستای کمک و تسهیل در امر تولید، خرید و فروش و حمل و نقل دام در سراسر کشور است.

وی با اشاره به جایگاه استان قم در بحث دام، اقدامات استان را مناسب دانست و ابراز داشت: امیدواریم روند مناسبی که تاکنون در استان قم جاری بوده است، در سال آینده نیز با جدیت پیگیری شود.

هندیانی با بیان اینکه اخذ مجوز و بارنامه و پلاک‌کوبی برای جابجایی دام سختگیری محسوب نمی‌شود، تصریح کرد: هیچ محدودیتی در صادرات دام از قم به دیگر استان‌ها وجود ندارد، فقط باید ضوابط و شرایط به طور کامل رعایت شود.

جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم به ریاست استاندار و با حضور معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نمایندگان دستگاه‌های عضو کمیسیون امروز(چهارشنبه) در محل استانداری برگزار شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19841