نشست مشترک ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و شورای عالی انقلاب فرهنگی

نشست مشترک ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و شورای عالی انقلاب فرهنگی

اقتصاد پنهان- نشست مشترکی با حضور نمایندگان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نمایندگان دستگاه‌های تبلیغی، فرهنگی، پژوهشی و آموزشی کشور در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

چهارشنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی مکاتبه با دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار تشکیل یک کمیته تخصصی برای تحقق ماده 14 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شد.

در همین رابطه پس از دعوت دبیرخانه شورا از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و گفت‌وگوی هندیانی معاون پیشگیری این ستاد با عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سرانجام نشست مشترکی با حضور نمایندگان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نمایندگان سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت کشور، شورای فرهنگ عمومی کشور و سازمان میراث فرهنگی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه کوشا، مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مطالبات فرهنگی این ستاد از سایر دستگاه‌ها را عنوان کرد و به ابهامات مطرح شده پاسخ گفت.

سپس اسحاقی، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به درخواست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص تشکیل این کمیته تخصصی، این اقدام را گامی اجرایی برای تحقق ماده 14 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز دانست و از آمادگی این شورا با تمام امکانات برای همکاری خبر داد.

در ماده 14 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز آمده است: دستگاه‌های تبلیغی، فرهنگی، پژوهشی و آموزشی از جمله سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، سازمان تبلیغات اسلامی و وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری موظفند برنامه‌های فرهنگی، آموزشی، تحقیقاتی و ترویجی را براساس سیاست‌های ابلاغی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و اولویتهای ستاد با هدف افزایش کیفیت تولیدات داخلی، ارتقای فرهنگ عمومی برای گرایش به استفاده از کالای تولید داخلی و جلوگیری از مصرف کالای قاچاق، اجراء نمایند.

در ادامه این جلسه امکانات و ظرفیت‌های دستگاه‌های فرهنگی، تبلیغی، پژوهشی و آموزشی مورد بررسی قرار گرفت و موضوع بند چ ماده 37 قانون احکام دائمی توسعه کشور نیز تبیین شد.

در خاتمه در خصوص نحوه برگزاری جلسات آتی، تصمیم‌گیری و مقرر شد اولین جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال جدید در محل دبیرخانه شورا برگزار و گزارش اقدامات دستگاه‌های عضو ارائه شود.

 

 

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19844