دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان وبلوچستان:

اولین محموله دام زنده از بستر دریا و بندرچابهار وارد ایران می شود

اولین محموله دام زنده از بستر دریا و بندرچابهار وارد ایران می شود

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان وبلوچستان گفت: برای اولین بار در کشور طی روزهای آتی نخستین محموله دام زنده سبک از بستر دریا به میزبانی بندر شهید بهشتی چابهار وارد ایران می شود.

چهارشنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، محمد محبی در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در زاهدان برگزار شد اظهار کرد: با موافقت شرکت پشتیبانی امور دام کشور و برای اولین بار محموله دام سبک زنده از بستر دریا و بندرشهید بهشتی چابهار وارد ایران می شود.

وی افزود: این محموله دام زنده شامل 50 هزار راس گوسفند است که از کشور رومانی خریداری شده و برای کشتار به سیستان وبلوچستان منتقل می شود که پس از ذبح به منظور تنظیم بازار وارد شبکه توزیع کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه زمان بندی شده قرار است این محموله طی هفته جاری وارد استان شود و می توان گفت برای اولین بار است که محموله دام زنده از بستر دریا وارد کشور می شود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان وبلوچستان افزود: در حوزه قاچاق نیز مبارزه جدی با سرشبکه ها و دانه درشت ها در اولویت کار قرار گرفته که آمار رشد 62درصدی کشفیات بیانگر این موضوع است البته ناگفته نماند این میزان کشفیات سوخت بیشتر در عمق استان انجام شده است.

وی تاکید کرد: 95درصد کشفیات سوخت قاچاق در سیستان وبلوچستان توسط نیروی انتظامی صورت گرفته که این امر نیز به واسطه تشدید نظارت بر گلوگاه های اصلی بود. در همین راستا نیز 327 دستگاه نفتکش حامل سوخت قاچاق توقیف شده است.

به گفته محبی؛ با اجرای این طرح ها مشخص شد که حدود 80درصد قاچاق سوختی که در سیستان وبلوچستان انجام می شود مربوط به استان های مرکزی کشور است که به نام این استان عنوان می کنند.

وی خاطرنشان کرد: کشفیات برنج در استان نیز در سال 97 افزایش 464 درصدی را به ثبت رساند و کشفیات چای هم 61 درصد رشد داشته است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19845