تشدید مبارزه با قاچاق کالاهای دخانی

تشدید مبارزه با قاچاق کالاهای دخانی

اقتصاد پنهان- ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برنامه تشدید مبارزه با قاچاق کالاهای دخانی را در دستور کار قرار داد.

سه شنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

 

به گزارش اقتصاد پنهان، نمونه‌های قاچاق و تقلبی کالاهای دخانی در 3 بسته‌بندی متفاوت شامل «تنباکوهای دوسیب جعلی با بسته‌بندی به‌صورت پاکت‌های اصطلاحاً ساندیسی»، «تنباکوهای دوسیب جعلی با بسته‌بندی‌های سطلی‌» و «تنباکوهای دوسیب جعلی با بسته‌بندی باکس‌های 10 تایی که فاقد تصاویر بهداشتی هستند» به فروش می رسند.

براساس آمار در 10 سال گذشته میزان مصرف تنباکوی میوه‌ای در کشور 2 هزار تن بود که امروز این آمار چند برابر افزایش یافته است این در حالی است که ضرر و زیان ناشی از مصرف تنباکوی میوه‌ای به مراتب از تنباکوی سنتی بیشتر است ولی میزان استقبال از مصرف این نوع تنباکو به مراتب افزایش یافته است.

افزایش مصرف تنباکوی میوه‌ای در کشور، زمینه را برای عرضه کالای تقلبی و غیربهداشتی و قاچاق فراهم کرده است از این رو طی ماه‌های گذشته شاهد گسترش ورود تنباکوهای تقلبی و جعلی به کشور بوده‌ایم؛ تنباکوهایی که بیشتر در کشورهای همسایه تولید و از استان‌های جنوبی وارد کشور می‌شوند.

آنگونه که در تصاویر زیر قابل مشاهده است، نمونه‌های اصلی و تأیید شده مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور نقش و نگار بهداشتی دارند اما نمونه‌های تقلبی فاقد هر گونه پیام بهداشتی هستند.

تصاویری از نمونه‌های اصلی و تأیید شده و نمونه‌های تقلبی

شایان ذکر است ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در راستای اجرای «برنامه‌ی پیشگیری و تشدید مبارزه با قاچاق کالاهای دخانی» به منظور پیشگیری و تشدید اقدامات نظارتی بر مبادی ورود، انبارش و توزیع برنامه‌هایی را برای مقابله با این پدیده طی سال آینده در دستور کار قرار داده است.

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19854