مدیرکل صنایع نساجی وزارت صنعت:

برخورد با قاچاق پوشاک، منجر به افزایش تقاضای بازار داخلی شد

برخورد با قاچاق پوشاک، منجر به افزایش تقاضای بازار داخلی شد

اقتصاد پنهان- مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت، اجرای طرح مبارزه با قاچاق برندهای پوشاک را مثبت ارزیابی کرد و گفت این طرح، افزایش تقاضا برای تولیدات داخلی را به دنبال داشته است.

شنبه، ۱۷ فروردين ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، «افسانه محرابی» گفت‌: برای جلوگیری از قاچاق کالاهای حوزه فعالیت دفتر صنایع نساجی و پوشاک، علاوه بر اجرای طرح شناسه کالا و کنترل و نظارت‌های لازم از سوی ارگان‌های ذیربط، موضوع تامین منابع و اعتبارات لازم برای ارتقای تولید داخل با جدیت پیگیری می‌شود.
وی تاکید کرد: مباحث فرهنگی و فرهنگ‌سازی نیز درباره تبعات منفی پدیده شوم قاچاق در حوزه فعالان اقتصادی و مصرف‌کنندگان بسیار ضروری است.
محرابی اضافه کرد: مطابق با ضوابط، از دی ماه 97 برخورد قانونی با محوریت ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با برندهای خارجی محرز قاچاق، آغاز و در مرحله بعدی در تهران و چندین استان کشور همچون مازندران، گیلان، اصفهان، البرز و فارس در حال پیگیری و اقدام است.
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت خاطرنشان کرد: ممنوعیت واردات پوشاک موجب تقویت انگیزه، افزایش تولید داخلی و استفاده از ظرفیت‌های خالی در بخش صنایع نساجی و پوشاک شده که استمرار آن مستلزم تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی این حوزه است.
وی افزود: در این زمینه، برآورد تامین سرمایه در گردش مورد نیاز برای تثبیت تولید و تکمیل ظرفیت‌های خالی در واحدهای تولیدی زنجیره پوشاک کشور به مبادی ذیربط از جمله سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه شده است.
محرابی درخصوص برنامه‌های سال 98 دفتر صنایع نساجی و پوشاک اظهار داشت: برنامه‌های سال جدید با محوریت حفظ وضعیت موجود تولید و اشتغال به طور عمده مبتنی بر دو پروژه ویژه در حوزه صنایع نساجی و پوشاک است.
این مسئول خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها با عنوان‌های «توسعه تولید و تجارت حوزه صنایع نساجی و پوشاک» و «ارتقای توان تولید ملی با افزایش 1.2 میلیارد دلاری ساخت داخل محصولات صادرات‌گرا در حوزه نساجی و پوشاک» در نظر گرفته شده است.
به گفته محرابی، پیگیری بازسازی و نوسازی خطوط تولید، پیگیری تامین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی، بازدید مستمر از واحدهای تولیدی مرتبط برای شناسایی مشکلات و حلقه‌های مفقوده تولید، مدیریت تعرفه‌ای و اصلاح قیمت‌های پایه وارداتی و صادراتی با رویکرد حمایت از تولید داخل، پیگیری و اقدام لازم برای کاهش قیمت تمام شده کالاهای تولید داخل همچون اصلاح قوانین، ضوابط تامین اجتماعی و امور مالیاتی از جمله برنامه‌های سال 98 است.
وی سایر برنامه‌های این دفتر را پیگیری اجرای ساماندهی واردات و عرضه پوشاک خارجی، پیگیری ایجاد شهرک‌ها و خوشه‌های تولیدی و توزیعی مختص پوشاک با همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، سازمان صنایع استان‌ها، استانداری‌ها و انجمن صنایع پوشاک و پیگیری ارتباط صنعت و دانشگاه در مباحث توسعه فناوری، خدمات فنی و مهندسی و ایجاد رشته‌های بین رشته ای کاربردی در صنعت مانند مد، طراحی، دوخت و مدیریت عنوان کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19869