امام جمعه سمنان: مسؤولان با قاچاق سازمان‌یافته کالا برخورد جدی کنند

امام جمعه سمنان: مسؤولان با قاچاق سازمان‌یافته کالا برخورد جدی کنند

اقتصاد پنهان- نماینده ولی‌فقیه دراستان سمنان بابیان اینکه امروز باید مسؤولان ازقاچاق سازمان‌یافته کالا درکشور جلوگیری کنند؛برداشته شدن موانع موجودبرسرراه فعالان اقتصادی وتولیدکنندگان واقعی راخواستارشدوگفت:این امر منجربه رونق اقتصادی واشتغال‌زایی برای جوانان می‌شود.

شنبه، ۱۰ فروردين ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی در خطبه‌های نماز جمعه دیروز سمنان که با حضور گسترده مردم مؤمن و خداجوی این شهر در مسجد امام خمینی(ره) سمنان برگزار شد با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید اظهار داشت: امروز باید بدانیم که تحقق این شعار ریشه درمان مشکلات اقتصادی و معیشتی در کشور است.

آیت الله سید محمد شاهچراغی ضمن بیان اینکه تحقق شعار رونق تولید نیازمند حمایت‌های مردمی و برنامه‌ریزی مسئولان است، ابراز داشت: با توجه به اینکه در تحریم و جنگ نابرابر اقتصادی قرار داریم تنها توجه به رونق تولید و حمایت از شعار سال بر مبنای اقتصاد مقاومتی می‌تواند ما را از این بن‌بست‌ها خارج کند.

وی با بیان اینکه برداشتن موانع تولید می‌تواند ضمن ایجاد اشتغال، رونق تولید را به همراه داشته باشد، خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که باعث ضربه زدن به اقتصاد کشور می‌شود قاچاق کالا است بنابراین این مهم می‌طلبد تا برنامه‌ریزی‌های بیشتری برای جلوگیری از قاچاق کالا صورت گیرد و مسئولان باید برخوردی جدی با پدیده شوم قاچاق در کشور داشته باشند.
امام جمعه سمنان بابیان اینکه واردات محصولات خارجی که نمونه مشابه آن در کشور وجود دارد به ضرر اقتصاد داخلی است، ابراز داشت: واردات باید در حد کالاهای نیاز اساسی صورت گیرد تا با حمایت از کالای داخلی رونق اقتصادی در کشور رقم خورده و شرایط تحریم پشت سر گذاشته شود.
آیت‌الله شاهچراغی بابیان اینکه حمایت از کالای ایرانی وظیفه همه مردم و مسئولان جامعه است، تصریح کرد: اگر به این مهم دست پیدا کنیم می‌توانیم در حل  مشکلات اقتصادی قدم بزرگی برداریم، لذا برای رسیدن به این مهم در وهله نخست می‌بایست به تولیدکننده بها داده شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19884