دانه‌درشت‌ها در اولویت مقابله با قاچاق

دانه‌درشت‌ها در اولویت مقابله با قاچاق

اقتصاد پنهان- معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: مقابله در حوزه مبارزه با قاچاق کالا باید حتما روی دانه‌درشت‌ها و فرایندهایی باشد که تاثیر اجتماعی زیادی دارند.

يکشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، عبداله هندیانی، ظهر امروز در سومین جلسه اصلی کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان اظهار کرد: کردستان یک استان فرصت‌ساز برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
وی افزود:‌ شک نکنید ظرفیت‌های خوبی در استان وجود دارد و اگر تمرکز و هماهنگی بین مدیران صورت گیرد با توجه به تدابیر استاندار، به نظر می‌رسد سال‌جاری بسترساز زمینه‌های مثبت برای استان خواهد شد.
معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور خاطرنشان کرد: براساس اعلام گزارشات ما بیشتر شاهد اقدامات مقابله‌ای با بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کردستان هستیم لذا در استان بیشتر در حوزه پیشگیری تمرکز داشته باشید.
هندیانی ادامه داد: طرح ایجاد اشتغال دائم و پایدار در حوزه مرزنشینی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حال انجام است که اگر این طرح تصویب شود، کردستان به عنوان استان پایلوت اجرا در اولویت قرار می‌گیرد.
وی گفت: چندین طرح در این راستا به هیئت دولت پیشنهاد شده است، سوای اینکه در حوزه اقدامات مقابله‌ای کار می‌شود به صورت ویژه در حوزه اشتغال‌زایی و ایجاد این ظرفیت‌ها برنامه‌ریزی و کار انجام می‌شود.
معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: فرمانداران باید از حالت صرف مقابله‌ای بیرون بیایند و اقدامات را بیشتر به حوزه پیشگیری سوق دهند.
هندیانی تصریح کرد: اولویت اول ستاد، پیشگیری است ضمن اینکه مقابله با دانه‌درشت‌ها و فرایندهایی که تاثیر اجتماعی زیادی دارند، در اولویت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور قرار دارد.

رویکرد مبارزه با قاچاق کالا در کردستان تغییر کند

معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور افزود: رویکرد مقابله در استان کردستان متناسب با آمار و اطلاعات نیست لذا رویکرد در این حوزه باید تغییر کند.
وی خاطرنشان کرد: دستورالعمل کالاهای اساسی نوشته شده است و از آنجایی که استان کردستان مرکز تبادل کالاهای اساسی با کشور همسایه است، لذا اگر قرار است مبادلاتی صورت بگیرد باید براساس دستورالعمل باشد و نباید اجازه دهیم کالاهای اساسی به راحتی به کشور مقابل حمل شود.
هندیانی یادآوری کرد: تا پایان امسال دستورالعمل 100 قلم کالای اساسی در حوزه مرزنشینی به پایان می‌رسد که این موضوع بخشی از دغدغه فرمانداران رفع می‌شود.
هندیانی تصریح کرد: کردستان در مورد سوخت مرزنشینان پیشنهاد خود را اعلام کند چون قطعا مدل کردستان با مدل سایر استان‌های مرزی متفاوت است.

ایجاد زنجیره شفاف در راستای تسهیل تجارت در کشور

هندیانی با بیان اینکه هرآنچه پیشنهاد کمیسیون برای تسهیل امور صادرات و واردات باشد ستاد با جدیت موضوع را دنبال می‌کند، عنوان کرد: امیدواریم با ایجاد یک زنجیره شفاف در حوزه سامانه‌ها تسهیل واردات و صادرات را در تمام کشور انجام دهیم.
وی در پایان گفت:‌ دنبال ایجاد کوچکترین خلل در حوزه واردات و صادرات نیستیم و امیدواریم امسال با هماهنگی هرچه بیشتر بالاترین اثرگذاری را در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشته باشیم.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20066