کشف محموله قاچاق در استانهای جنوبی و تهران

کشف محموله قاچاق در استانهای جنوبی و تهران

اقتصاد پنهان- عوامل مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استانهای خوزستان، بوشهر و تهران موفق به کشف انواع کالای قاچاق شدند.

چهارشنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۳0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، فرمانده انتظامی شهرستان ماهشهر خوزستان از کشف محموله قاچاق کالا به ارزش 5 میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ «جلیل زبیدی» در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان در راستای مبارزه با قاچاق کالا حین گشت زنی در محور هندیجان به ماهشهر به یک دستگاه تریلی کمپرسی مشکوک شدند و جهت بررسی بیشتر خودروی فوق را متوقف کردند.
این مقام مسؤول بیان داشت: ماموران پلیس در بازرسی از خودروی فوق موفق به کشف محموله قاچاق از قبیل283 هزار و 200 حلقه لوح فشرده و 50 هزار و 692 عدد انواع ابزارآلات و مقادیری مواد غذایی، انواع پوشاک و چینی آلات به ارزش تقریبی پنج میلیارد ریال شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان ماهشهر در پایان خاطر نشان کرد: در این راستا دو نفر دستگیر که پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضائی شدند.

**کشف بیش از 5 میلیارد ریال کالای قاچاق در دشستان بوشهر
همچنین فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان استان بوشهر گفت: یک محموله کالای قاچاق به ارزش پنج میلیارد و700 میلیون ریال در دشتستان کشف شد.
سرهنگ حمیدرضا انصاری افزود: این کالاها که شامل لوازم آشپزخانه و انواع اسباب بازی فاقد مدارک گمرکی است در بازرسی از سه دستگاه کامیون بدست آمده است.
وی اضافه کرد: دراین ارتباط سه نفر متهم دستگیر و به همراه خودروهای توقیفی تحویل مراجع قضایی شدند.
فرمانده انتظامی دشتستان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: همچنین ماموران این فرماندهی یک باند تهیه و توزیع هرویین و شیشه را دراین شهرستان متلاشی و پنج نفر از اعضای آن دستگیر کردند.
انصاری ادامه داد: دراین ارتباط 72 بسته هرویین به میزان 10 گرم و 10 بسته شیشه به میزان چهارگرم جمع آوری و متهمان دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضایی تحویل شدند.
شهرستان دشتستان با مرکزیت شهر برازجان و حدود 250 هزار نفر جمعیت در فاصله 65 کیلومتری شرق بوشهر واقع است.

**کشف محموله گازوئیل قاچاق در بهارستان
فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان درغرب استان تهران نیزاز توقیف یک دستگاه کامیون و کشف30هزار لیتر گازوئیل قاچاق توسط ماموران یگان امداد خبر داد.
سرهنگ «داود عبدالمالکی» در تشریح خبر فوق اعلام کرد: مأموران یگان امداد شهرستان بهارستان هنگام کنترل خودرو های عبوری در محوره جاده ساوه به یک دستگاه کامیون مظنون شده و آن را متوقف کردند.
سرهنگ عبدالمالکی ادامه داد: در بازرسی از کامیون 30هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف و در این زمینه یک نفر به نام م-الف نیز دستگیر شد.
عبدالمالکی با بیان اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد، افزود: برخورد با قاچاقچیان سوخت در دستور کار فرماندهی انتظامی شهرستان بهارستان قرار دارد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/2066