مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان:

قاچاق، سد راه تولیدکنندگان کالاهای ایرانی به ویژه صنایع دستی است

قاچاق، سد راه تولیدکنندگان کالاهای ایرانی به ویژه صنایع دستی است

اقتصاد پنهان- مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: با افزایش شمار شاغلین در حوزه صنایع دستی بعنوان یکی از ارکان بزرگ اقتصاد گیلان؛ قاچاق کالای خارجی سد راه تولیدکنندگان کالاهای ایرانی به ویژه صنایع دستی است.

چهارشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۶0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علیزاده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اظهار داشت: ایجاد اشتغال، امنیت افزایی را به دنبال دارد؛ لذا تلاش برای ایجاد اشتغال بومیان و حفظ ثبات برای فعالان داخلی یک ضرورت تلقی می شود.

وی خواستار نظارت بیشتر دستگاه‌های نظارتی به ویژه نیروی انتظامی بر مقوله قاچاق کالا شد و بیان داشت: حمایت از تولیدات سنتی علاوه بر توسعه اشتغال پایدار، موجبات تعالی فرهنگی و اشاعه فرهنگ کار با رویکرد خوداتکایی را فراهم می‌سازد.

در همین رابطه سرهنگ عباس‌ گل‌پور، فرمانده  یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از راه‌اندازی گشت مشترک کنترل بازارچه‌های فروش صنایع دستی در بافت تاریخی ماسوله و قلعه رودخان با هدف حمایت از تولید داخلی خبر داد.

گل‌پور ادامه داد: در این گشت‌ها به تعدادی از واحدهای عرضه‌کننده  صنایع دستی وارداتی، به منظور عرضه  محصولات داخلی تذکرات لازم داده شد.

با توجه به ضرورت برخورد با قاچاق صنایع دستی بر اساس مصوبه کارگروه اطلاعات و عملیات کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان این گشت‌ها در سطح استان گیلان تداوم خواهد داشت.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/14646