یک مامور انتظامی توسط قاچاقچیان سوخت به شهادت رسید

یک مامور انتظامی توسط قاچاقچیان سوخت به شهادت رسید

اقتصاد پنهان- فرماندار قصرشیرین از شهادت یک مامور انتظامی این شهرستان به نام «ایوب اسلامی‌نیا» در درگیری با قاچاقچیان سوخت خبر داد.

جمعه، ۱۷ فروردين ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، فرامرز اکبری در این باره افزود: ستوانیکم «ایوب اسلامی‌نیا» مسؤول دایره مبارزه با قاچاق کالا پلیس آگاهی شهرستان قصرشیرین، عصر16 فروردین در درگیری با قاچاقچیان به درجه رفیع شهادت نائل آمد. 

وی در تشریح چگونگی شهادت این مامور انتظامی، گفت: ساعت 18:30 دقیقه پنجشنبه، ماموران مبارزه با قاچاق کالا قصرشیرین پس از اطلاع از وجود خودرویی که حامل سوخت قاچاق بود، به محور دارخور اعزام می شوند.

اکبری ادامه داد: قاچاقچیان در این درگیری مامور انتظامی را به شهادت رساندند و در حین تعقیب و گریز با یک خودروی سواری که در حاشیه جاده توقف کرده بود، برخورد کردند و راننده این خودرو نیز در این حادثه مجروح شد.

فرماندار قصرشیرین یادآور شد: فرد ضارب قبل از دستگیری خودکشی و به حیات خود خاتمه داد. یکی از قاچاقچیان دستگیر و بقیه نیز شناسایی و تلاش برای دستگیری آنها ادامه دارد.

وی اضافه کرد: راننده مجروح نیز بلافاصله توسط دستگاه های امدادی به مراکز درمانی منتقل شد.

برخی افراد سودجو در مسیر کمربندی قصرشیرین اقدام به فروش سوخت به صورت غیرقانونی به رانندگان تانکرهای عراقی می‌کنند.

شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت، با عراق 186 کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، 2 معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این 2 مرز انجام می شود.

روزانه 800 دستگاه کامیون کالاهای صادراتی به طور میانگین از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و همچنین 500 دستگاه کامیون کالا از طریق مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی عراق (بخش مرکزی) صادر می شود.

همچنین روزانه به طور میانگین 500 دستگاه تانکر سوخت رسان عراقی و ایرانی از مبدا اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان به مقصد بنادر جنوبی کشورمان، وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/15477