کشف ۳ میلیارد ریال کالای قاچاق در اصفهان

کشف ۳ میلیارد ریال کالای قاچاق در اصفهان

اقتصاد پنهان- دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه قاچاق کالا و ارز استان اصفهان از کشف ۳ میلیارد ریال کالای قاچاق خبر داد.

دوشنبه، ۱۲ شهريور ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز یگان امداد شهرستان اصفهان، حین گشت زنی در یکی از مناطق این شهرستان به یک دستگاه سواری پراید مشکوک شده و آن را متوقف کردند.
در بازرسی از این خودرو 110 جفت کفش اسپرت زنانه، 40 جفت کفش اسپرت مردانه، 172 عدد کیف دستی چرم بزرگ، 125 عدد کیف دستی چرم کوچک، 25 عدد کیف کوله ای زنانه، 274 عدد کمربند چرم، 60 عدد ماسک صورت اسباب بازی، 500 عدد چوب آویز لباس و 98 عدد گیره لباس قاچاق و فاقد مدارک گمرکی کشف و ضبط شد.
همچنین کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس با توقیف یک دستگاه کامیون مشکوک در یکی از خیابان های شهر اصفهان، 100 کارتن انواع سیگار خارجی قاچاق که به طرزی ماهرانه در قسمت سقف کانتینر خودرو جاساز شده بود را کشف کردند.
راننده خودرو پس از دستگیری عنوان کرد در حال انتقال محموله به یکی از انبارهای سطح شهر بوده است که بلافاصله ماموران ضمن هماهنگی با مقام قضائی به همراه کارشناسان مدیریت بازرسی و نظارت اصناف به محل اعزام شدند.
طی عملیاتی  6 کارتن نسکافه، 5 دستگاه تلویزیون ال ای دی، 58 دستگاه پرینتر، 18 گونی پارچه و 63 کیسه 20 کیلوگرمی قهوه که همگی فاقد هرگونه مدارک مثبته گمرکی و قاچاق بودند، کشف و ضبط شد.
در مجموع ارزش محموله های قاچاق توسط کارشناسان مربوطه، 3 میلیارد ریال تخمین زده شده که در این رابطه نیز پرونده‌های تشکیل و دو نفر متهم نیز به مراجع قضائی معرفی شدند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/17296