معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

تا پایان سال ۳۰ دستگاه‌ ایکس ری فعال خواهد شد

تا پایان سال ۳۰ دستگاه‌ ایکس ری فعال خواهد شد

اقتصاد پنهان- معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حاشیه مراسم رونمایی از ایکس ری سیار گفت: تا پایان سال تعداد دستگاه‌های ایکس ری نصب شده در گمرکات را به ۳۰ دستگاه می‌رسانیم.

چهارشنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، عبداله هندیانی معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز امروز در حاشیه مراسم رونمایی از ایکس ری (دستگاه تصویربرداری با اشعه) سیار آزادراه تهران ـ ساوه در جمع خبرنگاران گفت: امروز اولین دستگاه ایکس ری پورتابل با قابلیت انتقال در نقاط مختلف کشور که توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با بهره‌گیری از دانش و نرم‌افزارهای بومی ساخته شده است، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: سیستم‌های پورتابل ایکس روی جزو سیستم‌های های‌تک جهان است و در سال حمایت از کالای ایرانی شهامت جوانان ما باعث شد، اولین خروجی کار در این زمینه را داشته باشیم.
هندیانی ادامه داد: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در راستای فصل دوم قانون پیشگیری و مبارزه با قاچاق دو وزارتخانه دارایی و راه و شهرسازی را موظف کرده که حتماً برای راه‌ها و مسیرهای ورود و خروج و حمل و نقل سیستم‌های الکترونیکی و هوشمند داشته باشد و در این راستا استفاده از دستگاه‌هایی که قابلیت جابه جایی داشته باشد، بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه امروز شاهد هستیم این دستگاه ایکس ری به عنوان اولین نمونه راه‌اندازی شده و آزمون خود را هم پاسخ داده است، تصریح کرد: تقدم اصلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز حوزه پیشگیری است، تا کامیون‌داران در بازرسی‌ها توقف زیادی نداشته باشند و از محاسن ویژه دستگاه قابل حمل ایکس ری لینک اطلاعات سامانه‌های دیگر به آن است.
معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با زحماتی که در وزارت دفاع و پشتیبانی صورت گرفته همزمان با اسکن کامیون‌ها، قابلیت شناسایی مشخصات راننده و بارنامه انجام می‌شود و امیدواریم تا پایان سال قرارداد 9 دستگاه پورتابل و ثابت دیگر کامل شود.
وی افزود: کشور ما کشور ترانزیتی است و کامیون‌های بسیاری وارد آن می‌شود، بنابراین نیاز است تا در مبدأ ترانزیت و خروج ترانزیت تطبیق کالاهای کامیون‌ها با هم انجام شود تا در بین راه اتفاقی برای کالاهای ترانزیتی نیفتد.
هندیانی اظهار داشت: درصد قابل توجهی از تجارت کشور در 30 گمرک انجام می‌شود و در حال حاضر 15 دستگاه ایکس ری در گمرکات نصب شده و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال این تعداد را به 30 دستگاه برسانیم.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/17395