سرپرست استانداری قم تأکید کرد:

قم در کانون توجه مسؤولان کشور در امر مبارزه با قاچاق کالا قرار گیرد

قم در کانون توجه مسؤولان کشور در امر مبارزه با قاچاق کالا قرار گیرد

اقتصاد پنهان- سرپرست استانداری قم با اشاره موقعیت جغرافیایی و ویژگی‌های خاص استان و زمینه‌های بروز پدیده قاچاق بر نگاه ویژه مسؤولان کشور به این استان تأکید کرد.

سه شنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سیدمحمدرضا هاشمی در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم به موقعیت جغرافیایی ویژه کشور اشاره و اظهار کرد: وجود مرزهای آبی و خاکی گسترده، زمینه بروز پدیده قاچاق را افزایش داده است و مسؤولین با تمام توان درصدد کاهش آن هستند.

هاشمی با تشریح موقعیت قم در مسیر تردد 17 استان کشور گفت: سالانه بیش از 156 میلیون خودرو از مسیرهای منتهی به قم تردد می‌کنند که با حضور میلیونی زائران و مسافران در طول سال و نیز 200 هزار نفر از اتباع 126 کشور دنیا در قم، شرایط و زمینه‌های افزایش قاچاق در این استان را ایجاد کرده است.
وی مهاجرت اقوام مختلف از 30 استان کشور و نیز جمعیت 96 درصدی شهری قم را مورد توجه قرار داد و افزود: مسؤولان کشور باید با در نظرگرفتن این موارد و نیز موقعیت مذهبی قم بعنوان ام‌القرای جهان تشیع و دومین شهر زیارتی کشور در تخصیص اعتبارات در همه‌ی بخش‌ها نگاهی ویژه به این استان داشته باشند.
سرپرست استانداری قم با بیان اهمیت مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اضافه کرد: کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هر 2 هفته یکبار برگزاری می‌شود تا با توان بیشتر و برنامه‌ریزی دقیق برای کاهش این معظل گام برداریم.
وی از اقدامات مؤثر استان در تنظیم قیمت و کنترل نوسانات بازار خبر داد و گفت: تیم‌های نظارتی استان طی چند ماه گذشته موفق به کشف 25 انبار احتکار کالا، 130 انبار اختفاء و شناسایی 17 انبار با عدم اعلام موجودی شدند و متخلفین مورد برخوردهای قانونی قرار گرفتند.
همچنین در این جلسه مجید آقابابایی، مدیرکل بازرسی و هماهنگی امور استان‌های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی سخنانی با اشاره به پیچیدگی و چند‌وجهی بودن پدیده قاچاق، اظهار کرد: مبارزه با قاچاق یک امر ملی است که با همکاری قوای سه‌گانه و همه نهادهای کشور امکان‌پذیر خواهد بود.

آقا بابایی اضافه کرد: باید با فرهنگ‌سازی و استفاده از تمام ظرفیت‌های کشور شرایطی ایجاد کنیم تا تلاش دشمنان برای رشد پدیده قاچاق در کشور بی‌اثر شود و شاهد کاهش اقبال مردم به مصرف کالای قاچاق باشیم.

جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز قم به ریاست سرپرست استانداری و با حضور مدیرکل بازرسی و هماهنگی امور استان‌های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نمایندگان دستگاه‌های عضو در تالار امام جواد علیه‌السلام استانداری برگزار شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18703