پنجمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان

ممنوعیت خروج بدون مجوز دام زنده از استان کهگیلویه و بویراحمد

ممنوعیت خروج بدون مجوز دام زنده از استان کهگیلویه و بویراحمد

اقتصاد پنهان- استاندار کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و افزایش قاچاق دام، خروج هرگونه دام زنده از استان بدون از مجوزهای قانونی ممنوع است.

شنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، احمدی، استاندار و رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با تأکید بر هماهنگی دستگاه‌ها برای اجرای شیوه‌نامه ضوابط اختصاصی حمل و نقل و نگهداری دام زنده در اسرع وقت خواستار مشخص شدن وظایف هر دستگاه و ابلاغ آن شد.

استاندار تصریح کرد: نتایج شیوه‌نامه مذکور بصورت مستند به کمیسیون استان ارائه شود و با توجه به کمبود و گرانی گوشت در بازار از خروج هرگونه دام زنده بدون مجوز به خارج از استان جلوگیری شود.
احمدی همچنین تأکید کرد: با توجه به حجم انبوه کالاهای قاچاق موجود در انبارهای اداره جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان، اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان موظف است به نمایندگی از استانداری ضمن بازدید و از انبارها و برنامه‌ریزی برای تعیین تکلیف بخش قابل توجهی از این کالاها و انبارگردانی تا پایان سال در اسرع وقت لیست کالاهای موجود را به صورت طبقه‌بندی شده  به استانداری اعلام نماید.

حسین بهمنی دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با ارائه گزارش مقایسه‌ای از وضعیت مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال جاری نسبت به سال گذشته گفت: ارزش ریالی تقریبی کالاهای مکشوفه طی ده ماهه اول سال جاری 352 میلیارد ریال است که این رقم در ده ماهه مشابه سال گذشته 289 میلیارد ریال بوده است.

بهمنی ادامه داد: رشد 21.7 درصدی ارزش ریالی کشفیات امسال در نتیجه تلاش همه دستگاه‌های عضو کمیسیون و بویژه نیروی انتظامی استان است.

وی همچنین تعداد پرونده‌های تشکیل شده در ده ماهه سال جاری را یکهزار و 606 فقره با تعداد یکهزار و 895 نفر متهم عنوان کرد و گفت: تعداد پرونده‌ها در ده ماهه سال گذشته یکهزار و 629 فقره مربوط به یکهزار و 957 نفر متهم بوده است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اعلام متلاشی شدن 4 باند قاچاق کالا در ده‌ماهه نخست امسال، افزود: تعدادخودروهای توقیفی حامل کالاهای قاچاق در ده ماهه سال جاری 612 دستگاه و در ده ماهه سال گذشته 671 دستگاه بوده است .

بهمنی در خاتمه در خصوص شیوه‌نامه ضوابط اختصاصی حمل و نقل و نگهداری دام زنده ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: هر دستگاه در این شیوه‌نامه وظایف خاصی دارد که باید با فوریت و دقت عملیاتی شود تا از قاچاق دام جلوگیری شود.

در پنجمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان علاوه بر پیگیری مصوبات گذشته در خصوص مشکلات و مباحث مطرح شده گفت وگو تصمیم‌گیری شد.
 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18800