جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان زنجان برگزار شد

بررسی شیوه‌های کنترل و مقابله با قاچاق کالا از طریق شبکه‌های اجتماعی/نظارت بر سطح عرضه در ایام پایانی سال

بررسی شیوه‌های کنترل و مقابله با قاچاق کالا از طریق شبکه‌های اجتماعی/نظارت بر سطح عرضه در ایام پایانی سال

اقتصاد پنهان-شیوه‌های کنترل و مقابله با قاچاق کالا در فضای مجازی و نظارت بر سطح عرضه در ایام پایانی سال در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان زنجان مورد بررسی قرار گرفت.

پنجشنبه، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در این جلسه نیک‌سرشت، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان با بیان اهمیت همراهی و اهتمام توده‌های مردم در مبارزه با پدیده قاچاق بر تلاش و جدیت مسؤولان برای مدیریت شرایط فعلی کشور تأکید کرد.

نوروزی، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز در ارائه گزارش اقدامات 10 ماهه نخست سال جاری از کاهش آمار کشفیات در بسیاری از کالاها متأثر از افزایش نرخ دلار خبر داد.

وی با اشاره به قاچاق کالا در بستر شبکه‌های اجتمایی بر شناسایی شیوه‌های کنترل و مقابله با خرید و فروش کالای قاچاق بویژه دارو و سایر محصولات سلامت‌محور در فضای مجازی تأکید کرد و گفت: با فرهنگ‌سازی، قانون‌گذاری و نظارت مستمر خرید و فروش کالا در فضای مجازی ساماندهی خواهد شد.

دبیر کمیسیون استان در خاتمه با عنایت به نزدیکی ایام پایانی سال خواستار نظارت کامل دستگاه‌های متولی بر نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا شد.

در این جلسه مقرر شد با توجه به پیش رو بودن چهارشنبه آخر سال، فرماندهی انتظامی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نسبت به پایش، شناسایی و برخورد با مراکز عرضه و فروش مواد محترقه اقدام نمایند.

ارتقاء ضریب امنیت محورهای مواصلاتی استان بویژه در شهرستان خدابنده، نظارت بر نمایشگاه‌ها و مراکز عرضه مستقیم کالا از سوی اتاق بازرگانی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت برای کنترل و نظارت بر کسب و کارهای اینترنتی و جلوگیری از عرضه کالای قاچاق در فضای مجازی، هماهنگی اتاق اصناف با اتحادیه‌ها برای استفاده از ظرفیت فضای مجازی در رونق‌بخشی به تجارت سالم و نیز افزایش گشت‌های مشترک و بازرسی‌ از سطح عرضه از مهمترین تصمیمات این جلسه بود. 

آزمایش و تعیین وضعیت کالاهای سلامت محور توسط دانشگاه علوم پزشکی استان و رفع اختلافات فی‌مابین تعزیرات حکومتی، اداره جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و دانشگاه علوم پزشکی از طریق دبیرخانه کمیسیون استان از دیگر تصمیمات این نشست بود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18803