فرمانده انتظامی مازندران:

۴۰۳ میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران کشف شد

۴۰۳ میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران کشف شد

اقتصاد پنهان- فرمانده انتظامی مازندران از کشف ۴۰۳ میلیارد و ۴۳ میلیون ریالی کالای قاچاق از آغاز امسال تاکنون در استان خبر داد.

سه شنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سید محمود میرفیضی، فرمانده انتظامی مازندران، گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های ماموریتی پلیس در سال 97 در راستای فرامین مقام معظم رهبری و با هدف حمایت از تولید ملی و کالا‌های ایرانی در دستور کار فرماندهی انتظامی استان، قرار گرفت.

وی افزود: در اجرای این امر مهم، پلیس آگاهی استان با اجرای چندین مرحله طرح عملیاتی، موفق به شناسایی و انهدام 10 باند بزرگ قاچاق کالا و ارز در استان شدند.

سردار میرفیضی با اشاره به کشف 403 میلیارد و 43 میلیون ریالی کالای قاچاق در سطح استان در 11 ماه گذشته، گفت: 153 تن برنج خارجی، 17 تن گندم، 122 هزار و 313 قلم مواد غذایی، 234 هزارو 4 قلم تجهیزات دارویی قاچاق از عمده‌ترین کالا‌های قاچاق کشف شده در استان بوده است.

فرمانده انتظامی مازندران از کشف 32 هزار و 229 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در استان خبر داد و افزود: با اجرای طرح‌های انتظامی در سطح استان، ماموران موفق به کشف 104 دستگاه کولر خارجی، یک هزار و 80 قلم لوازم یدکی خودرو و یک هزار و 337 دست البسه خارجی قاچاق شدند.

وی کشف 22 هزار و 171 عدد قرص خارجی، 139 هزار و 129 عدد انواع دارو‌های انسانی غیر مجاز و نیرو زا را از دیگر اقلام مکشوفه در طرح مقابله با قاچاق کالا در حوزه سلامت محور برشمرد و گفت: در طی این مدت 135 قلم تجهیزات رایانه‌ای و 30 هزار و 200 کیلو کود شیمیایی قاچاق از قاچاقچیان کشف شد.

فرمانده انتظامی مازندران، گفت:: در اجرای طرح‌های مبارزه با قاچاق فراورده‌های آبری پروری، جنگلی و منابع طبیعی استان در مجموع 766 تن چوب جنگلی، 64 هزار شاخه چلم، 6 هزارو 799 کیلو ذغال، 411 کیلو انواع ماهی خاویاری، یک هزار و 449 کیلو ماهی استخوانی، 990 گرم خاویار، 107 هزار و 885 رشته دام غضروفی و فلس دار و 89 دستگاه قایق موتوری از قاچاقچیان کشف شد.

سردار میرفیضی افزود: به منظور جلوگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی و دخانی نیز ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان و شهرستان‌های تابعه موفق به کشف 67 هزارو 980 لیتر انواع فراورده‌های نفتی، یک میلیون و 277 هزار نخ سیگار و 418 بسته توتون و تنباکوی قاچاق شدند.

وی با اشاره به کاهش ورود و عرضه کالای قاچاق در استان بر لزوم توجه همگانی به موضوع قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: قاچاق کالا علاوه بر تعطیلی کارخانجات تولیدی و کارگاه‌های خدماتی منجر به افزایش بیکاری و سایر ناهنجاری‌های اجتماعی در جامعه خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران از تداوم اجرای طرح‌های انتظامی و مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ در استان خبر داد و گفت: ارتقاء امنیت اجتماعی، نشاط و پویایی جامعه در گرو همدلی و همراهی تمامی دستگاه‌های اجرایی، مردم و اقشار مختلف اجتماعی با نیروی انتظامی است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19842