دبیر حزب جامعه جوانان متحد اسلامی در استان کردستان:

مبارزه جدی، هدفمند و هوشمندانه با قاچاق کالا باعث رونق تولید می‌شود

مبارزه جدی، هدفمند و هوشمندانه با قاچاق کالا باعث رونق تولید می‌شود

اقتصاد پنهان- دبیر حزب جامعه جوانان متحد اسلامی در استان کردستان گفت: یکی از اقداماتی که باعث رونق تولید داخلی خواهد شد مبارزه جدی، هدفمند و هوشمندانه با قاچاق کالا و ارز است چرا که ورود قاچاق بصورت سازمان‌یافته و کلان تولید داخلی را به نابودی کشانده است.

چهارشنبه، ۰۷ فروردين ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، محمدمهدی ترابیان دبیر حزب جامعه جوانان متحد اسلامی در استان کردستان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب درحالی امسال را سال رونق تولید نام‌گذاری نمودند که مشکلات اقتصادی دامن‌گیر کشور ما شده است البته مقام معظم رهبری از سال 88 تا امروز نام‌گذاری سال‌‌‌ها را براساس اقتصاد قرار دادند و این اهمیت این موضوع و البته ضعیف بودن پایه‌های اقتصادی کشور را نشان می‌دهد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر به صورت علنی بارها تاکید کرده‌اند که چشممان به دست دشمن و بیگانگان نباشد و نگاه‌مان به داخل کشور، امکانات و توانمندی‌های داخلی باشد ولی متاسفانه چندین سال کشور معطل اروپا ماند و اکنون به جایی رسیده‌ایم که بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی کشور تعطیل و یا نیمه‌تعطیل شده است.

دبیر حزب جامعه جوانان متحد اسلامی در استان کردستان به اقداماتی که بایستی دولت در مورد اجرای شعار سال انجام دهد اشاره کرد و گفت: اعطا وام و تسهیلات بلندمدت با سود کم در جهت تقویت بنگاه‌‌های اقتصادی و تولیدی، حذف دلال و واسطه بین بنگاه‌های تولیدی و مصرف کننده و استفاده از ظرفیت فضای مجازی و فروش مستقیم و بدون واسطه از راه‌های رونق تولید است.

وی یادآور شد: البته بانک‌ها نیز برعکس چند سال اخیر که سپرده‌های مردم را در جایی خارج از چرخه تولید بکار گرفته‌اند بایستی از سوی دولت و مجلس مکلف به سرمایه‌گذاری در بخش تولید شوند.

ترابیان با اشاره به اینکه قاچاق مانند موریانه اقتصاد کشور علی‌الخصوص بخش تولید را از داخل ویران کرده گفت: یکی دیگر از اقداماتی که باعث رونق تولید داخلی خواهد شد مبارزه جدی، هدفمند و هوشمندانه با قاچاق کالا و ارز است چرا که آن چیزی که تولید کشور در بخش‌های مختلف از جمله پوشاک، لوازم خانگی، محصولات سلامت محور و ...را روبه نابودی کشانده است ورود قاچاق بصورت کلان است.

ترابیان با بیان اینکه مطمئنا شعار رونق تولید محقق نخواهد شد مگر با همت قوای سه‌گانه و برداشتن موانع تولید ملی در سطح کشور گفت: امید است با تلاش مجدانه، مضاعف و جهادگونه دولت، مجلس و قوه قضاییه بتوان در رونق تولید گام‌های مستحکمی برداشت.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19862