دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سمنان خبر داد:

کشف ۵۴۹ میلیارد ریال کالای قاچاق در سمنان

کشف ۵۴۹ میلیارد ریال کالای قاچاق در سمنان

اقتصاد پنهان-دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سمنان گفت: ۵۴۹ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان سمنان با تلاش‌های انجام‌شده در سال گذشته کشف شد.

شنبه، ۱۷ فروردين ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، حسن اسلامی‌راد ظهر امروز در کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان اظهار داشت: 89 جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کارگروه‌های زیرمجموعه آن با 632 مصوبه در مرکز استان و 56 جلسه شهرستانی با 318 مصوبه نیز در استان سمنان در سال 97 برگزار شد.

وی بیان کرد: استان سمنان در حوزه سامانه جامع انبارها و نگهداری کالاها به‌صورت آزمایشی مورد توجه قرار گرفت و بیش از 15 هزار واحد نگهداری کالا و انبار در این سامانه ثبت شد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان ادامه داد: یکی از حوزه‌هایی که در این استان به‌صورت ویژه به آن پرداخته شده، مقوله اقدامات تبلیغی و فرهنگی بود که توسط صداوسیما در سال گذشته بالغ بر هشت هزار و 390 دقیقه در بحث سیما برنامه تولید و پخش شد.

اسلامی‌راد بیان کرد: 30 قسمت 90 دقیقه‌ای نیز در بخش تولید با محور تبلیغ کالای داخلی و مبارزه با قاچاق کالا نیز در شبکه سیمای استان سمنان تولید و پخش شد.

وی با بیان اینکه 261 درصد افزایش کشفیات کالا در استان را در سال گذشته شاهد بودیم، گفت:‌ میزان کشفیات در این بخش از 151 میلیارد ریال در سال 96 به 549 میلیارد ریال در سال 97 افزایش پیدا کرد.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری سمنان ادامه داد: این مهم نشان از توجه و تمرکز توان و تلاش مجموعه بر جلوگیری از قاچاق‌های سازمان‌یافته دارد.

اسلامی‌راد بیان کرد: در حوزه آرایشی و بهداشتی بالغ بر 312 میلیون تومان ارزش ریالی کشفیات در سال 97 بوده و 1135 پرونده صنفی و مقوله‌های دیگر نیز در استان به ارزش ریالی 552 میلیارد ریال تشکیل شده است.

وی افزود: 12 میلیارد تومان جرائم وصولی در سال 96 به 16 میلیارد تومان در سال 97 افزایش یافت که شاهد افزایش 24 درصدی در این حوزه بودیم.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری سمنان ادامه داد: برنامه‌ریزی و اجرای امور با نگاه به طرح جامع و مدنظر قرار دادن شعار سال، توسعه اقدامات فرهنگی با رویکرد تبلیغات هوشمندانه، حمایت از آثار مختلف فرهنگی در راستای تقویت توان داخل و روحیه کارآفرینی و رونق تولید، استفاده حداکثری از ظرفیت دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد، تمرکز بر اقدامات پیشگیرانه، شناسایی مناطق آلوده و افزایش فعالیت‌های نرم‌افزاری از اهم اولویت‌های این کمیسیون در سال جدید است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19870