برگزاری نخستین نشست تخصصی مقابله با قاچاق کالا‌های سلامت محور؛

استفاده از ظرفیت سندیکا‌ها و اتحادیه‌ها در مبارزه با قاچاق کالا‌های سلامت محور

استفاده از ظرفیت سندیکا‌ها و اتحادیه‌ها در مبارزه با قاچاق کالا‌های سلامت محور

اقتصاد پنهان- نخستین نشست تخصصی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا‌های سلامت محور در سال ۹۸ برگزار شد.

سه شنبه، ۲۷ فروردين ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، این نشست با اولویت مقابله با عرضه دارو و مکمل در عطاری‌ها و باشگاه‌های بدنسازی و برنامه عملیاتی امسال، با حضور دکتر عبدالله هندیانی، معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نمایندگانی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، دادسرای ویژه جرائم پزشکی و دارویی و ادارات کل تخصصی سازمان به میزبانی دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو برگزار شد.
هندیانی در این نشست با اشاره به اینکه رویکرد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشگیرانه است و مقابله در مرحله بعد قرار می‌گیرد، گفت: باید از ظرفیت اعضای کمیته‌های پیشگیری و مقابله با قاچاق و دستگاه‌ها استفاده کرد تا به نتیجه مطلوب برسیم.
وی افزود: اولویت بندی گروه‌های کالایی در این راستا حائز اهمیت است، همچنین باید از ظرفیت سندیکا‌ها و اتحادیه‌ها نیز استفاده کرد تا پیشرفت حاصل شود.
در این نشست، ضمن ارائه گزارش عملکرد تأکید شد که در ابلاغ دستورالعمل انبار، توزیع، پخش و نمایشگاه‌های سلامت محور از سوی سازمان غذا و دارو تسریع و تفاهم نامه مشترک بین دستگاه‌های درگیر امضا و اجرایی شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19892