کاهش روزانه ۵ میلیون لیتر قاچاق سوخت

کاهش روزانه ۵ میلیون لیتر قاچاق سوخت

اقتصاد پنهان- معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از کاهش روزانه ۵ میلیون لیتر قاچاق سوخت در نتیجه اقدامات سال گذشته ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد.

چهارشنبه، ۲۸ فروردين ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، عبدالله هندیانی در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: با توجه به تفاوت نرخ ارز در آب‌های بین المللی نسبت به داخل کشور مدتی است که قاچاق سوخت دستمایه سودجویان شده است.

معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: هم اکنون حدود 7 تا 8 میلیون لیتر سوخت روزانه از کشور قاچاق می‌شود که باید برای جلوگیری از آن در سال 98 برنامه‌های جدی تری در نظر گرفته شود.

وی گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای مبارزه با این موضوع اقداماتی را در سال گذشته در حوزه‌های دریایی، مرزداری و استان‌های مرزی انجام داده است که این خود باعث کاهش چشمگیر قاچاق سوخت در کشور شده است.
هندیانی افزود: نتیجه فعالیت‌های سال 97 ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حوزه مبارزه با قاچاق سوخت کاهش 5 میلیون لیتر در روز برای قاچاق این محصول است، اما باید قبول کنیم که هنوز به دلیل تفاوت نرخ ارز قاچاق سوخت ادامه دارد.
وی تصریح کرد: براساس آماری که در انتهای سال گذشته تعیین شده است روزانه حدود 7 تا 8 میلیون لیتر سوخت از مرز‌های کشور قاچاق می‌شود که باید با برنامه‌ریزی‌های جدی در سال 98 جلوی آن گرفته شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19899