فرمانده انتظامی مازندران اعلام کرد:

قاچاقچیان میلیاردی در مازندران بازداشت شدند

قاچاقچیان میلیاردی در مازندران بازداشت شدند

اقتصاد پنهان- فرمانده انتظامی مازندران فرمانده انتظامی مازندران از کشف ۵۵ میلیارد و ۲۰۱ میلیون ریالی انواع کالای قاچاق در استان خبر داد.

يکشنبه، ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سردار سیدمحمود میرفیضی گفت: در اجرای فرامین مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید به عنوان مسئله‌ای محوری در توسعه ملی، طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان یکی از اولویت‌های ماموریتی انتظامی استان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در اجرای این طرح ماموران در فروردین ماه سال جاری، پلیس آگاهی این فرماندهی با همکاری دیگر عوامل انتظامی با انجام اقدامات اطلاعاتی، موفق به شناسایی عاملان تهیه و توزیع انواع کالا‌های خارجی قاچاق در سطح استان شدند.

سردار میرفیضی گفت: در این راستا 15 هزار و 860 نخ سیگار خارجی، 10 هزارو 555 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، 11 هزار و 779 عدد قرص و داروی غیرمجاز، 10 هزار و 720 کیلو کود شمیایی و 12 هزارو 800 لیتر انواع سموم کشاورزی قاچاق از قاچاقچیان کشف شد.

فرمانده انتظامی مازندران افزود: کشف 163 تن چوب آلات جنگلی، 1200 کیسه ذغال، 5 کیلو ماهی خاویاری و 413 کیلو ماهی خاویاری و استخوانی از دیگر کالا‌های قاچاق کشف شده استان در این مدت بوده است.

وی گفت: ارزش کل کالا‌های قاچاق کشف شده در طول یک ماهه گذشته براساس نظر کارشناسان بالغ بر 55 میلیارد و 201 میلیون ریال برآورد شده است.

سردار میرفیضی با اشاره به اینکه قاچاق کالا تخریب زیر بنای اقتصاد کشور و نادیدده گرفتن حق نسل فردا است، افزود: هدف پنهان قاچاق رشد تجمل گرایی، مصرف زدگی و نابود کردن اقتصاد ملی است.

وی پدیده قاچاق را ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور و همه برنامه ریزی‌های ملی برای رشد و بالندگی کشور دانست و گفت: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه‌ها، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالا‌های کشور‌های خارجی است.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اینکه قاچاق یک پدیده خلاف شرع و قانون است و مبارزه با قاچاق کالا اقدامی برای حفظ و استقرار امنیت در کشور است، از مردم خواست: برای حمایت از تولید ملی و اشتغال جوانان جامعه با نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز و هرگونه مسائل امنیتی همکاری کرده و هرگونه اطلاعات واخباری را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام دارند.

منبع: بلاغ نیوز

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19921