مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیش نیاز تنظیم بازار است

مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیش نیاز تنظیم بازار است

اقتصاد پنهان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز پیش نیاز تنظیم بازار و صیانت از تولید ملی است.

دوشنبه، ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، «بهروز اکرمی» روز دوشنبه در کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی، افزود: 170 قلم کالای اساسی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان های مختلف کشور ابلاغ شده و با توجه به ضرورت تنظیم بازار و توزیع عادلانه این کالاها در لایه های مختلف جامعه، نظارت بر امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان باید هر روز با قوت تر از گذشته در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: سازمان های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل دامپزشکی استان باید حداکثر تا یک ماه آینده نسبت به شناسایی و معرفی تمامی انبارهای استان به کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالای استان اقدام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی بیان کرد: بر اساس گزارش های رسیده برخی از رانندگان وانت بار به صورت سرخود و جعلی اقدام به صدور بارنامه می کنند که این مهم باید در اسرع وقت از سوی دستگاه های نظارتی و اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان پیگیری و نتیجه آن نیز به کمیسیون اعلام شود.

اکرمی تاکید کرد: بازدید از سه واحد تولیدی در هر ماه از برنامه های کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی در راستای فهرست بندی مشکلات و چالش های صنایع است که نمایندگان دستگاه های مسئول باید در این برنامه حضور فعال داشته باشند.

وی افزود: مبارزه با قاچاق کالا و ارز در راستای تحقق رونق تولید و از منویات مقام معظم رهبری است و کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز باید فعالیت های تمامی دستگاه های مسئول را در این خصوص مورد ارزیابی قرار دهد.

استان مرکزی 12 شهرستان و یک میلیون و 440 هزار نفر جمعیت دارد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19972