اجرای طرح نظارت بر تأمین و توزیع کالاهای اساسی با مکانیزم جدید و هوشمند

اجرای طرح نظارت بر تأمین و توزیع کالاهای اساسی با مکانیزم جدید و هوشمند

اقتصاد پنهان- سومین جلسه بررسی طرح جامع نظارت بر تامین و توزیع کالاهای اساسی با مکانیزم جدید و هوشمند با حضور رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، معاونین و مدیران کل دستگاه‌های ذیربط برگزار شد.

سه شنبه، ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در ابتدای این جلسه رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه راه اندازی این طرح ملی، مشارکت همه دستگاه‌ها را می‌طلبد، گفت: بهره‌مندی از همه توان و ظرفیت  کمیته نظارت و سامانه‌های مربوطه باعث تسریع اجرای طرح نظارت بر تامین و توزیع کالاهای اساسی با مکانیزم جدید و هوشمند خواهد شد.

مویدی با تصریح اینکه برای برنامه‌ریزی صحیح و کاربردی در سطح تامین، توزیع و عرضه باید از آمار دقیق استفاده کنیم، افزود: برای دستیابی به این مهم نظارت سیستماتیک باید در طول فرایند تولید، تامین، توزیع و مصرف حاکم شود.

وی ضمن اشاره به تشکیل سه کمیته «نظارت»، «تأمین و توزیع» و «سامانه‌ها»، بر ضرورت اولویت بندی کالاهای مد نظر و اجرای گام به گام طرح تأکید کرد.

در ادامه پرهام‌فر مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق کالا و ارز ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن ارائه گزارشی از الزامات رصد و نظارت هوشمند کالا در زنجیره تامین و توزیع کالاهای اساسی، گفت: این رصد باید در قالب ضوابط موضوع تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز باشد که این ضوابط تکالیفی را در خصوص خرید، فروش، حمل و نگهداری کالا، به صورت همزمان، برای بخش‌های دولتی و خصوصی تعیین نموده است.

دهقانی‌نیا مدیرکل دفتر نظارت بر سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز ضمن اشاره به برنامه زمانبندی استقرار کامل سامانه های وزارت صمت و ارائه گزارشی در خصوص روش‌های صحت‌سنجی اطلاعات، افزود: هویت‌دار شدن بازرسین، کددار شدن کالاها، مکان‌ها و نقش‌آفرینان این حوزه از ملزومات راه‌اندازی این مکانیزم هوشمند است.

در پایان، پیش نویس طرح جامع نظارت بر تأمین و توزیع کالاهای اساسی با مکانیزم جدید و هوشمند برای ارائه پیشنهادها و اظهارنظر ظرف 48 ساعت در اختیار دستگاه‌های مربوطه، اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و اتاق تعاون قرارداده شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19983