بررسی روند اجرای دستورالعمل خرید، فروش، حمل و نگهداری دام زنده در زنجان

بررسی روند اجرای دستورالعمل خرید، فروش، حمل و نگهداری دام زنده در زنجان

اقتصاد پنهان- در ششمین جلسه کارگروه اجرای دستورالعمل خرید، فروش، حمل و نگهداری دام زنده استان زنجان، وضعیت اجرای این دستورالعمل مورد بررسی قرار گرفت.

شنبه، ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در این جلسه به ریاست نوروزی، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گزارش اقدامات جهاد کشاورزی، دامپزشکی، نیروی انتظامی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  استان در خصوص اجرای دستورالعمل خرید، فروش، حمل و نگهداری دام زنده تشریح و مشکلات اجرای این دستورالعمل بررسی شد.

در گزارش جهاد کشاورزی استان در جلسه کارگروه، تقاضامحور بودن و هزینه‌ بالای پلاک‌کوبی دام به عنوان عامل اصلی در کندی اجرای این دستورالعمل مطرح شد و اجباری کردن پلاک‌کوبی دام‌ها و اطلاع‌رسانی کامل به دامداران و روستائیان به عنوان راه حل رفع این مشکل مورد تأکید قرار گرفت.

در این جلسه عملکرد شهرستان ماهنشان که در تبیین محورهای اصلی اجرای این دستورالعمل پیشتاز بوده است مورد تقدیر قرار گرفت و درخواست برگزاری نشست مشترک فرمانداران شهرستان‌های استان در خصوص اجرای این طرح از سوی دبیر کمیسیون استان مطرح شد.

همچنین دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خواستار همکاری نیروی انتظامی و سازمان دامپزشکی استان در معرفی رانندگان متخلف و فاقد مجوز حمل دام به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و ثبت مشخصات متخلفین در سامانه کشوری آن اداره کل شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19995